Rudens brīvlaikā, no 23. līdz 25. oktobrim, Madonas bērnu un jauniešu centra pulciņu
2.-5. klašu audzēkņi piedalījās Labo darbu pasākumā.
Kā komentē pasākuma idejas autore Ieva Repša, šā gada rudens cikla tēma nāca kā klikšķis, ka jaunajai paaudzei jāmāca dot, ne tikai ņemt. Tā kā Labo darbu nedēļa šogad bija no 16. līdz 22. oktobrim, labo darbu turpinājums sekoja arī 23.-25. oktobrī.
Tikšanās laikā uzsvars nodarbībās tika likts uz roku darbiem, dāvanām, kuras tālāk ceļos uz Mārcienas pansionātu pie senioriem, iepriecinās viņu sirdis. Daudzi bērni gribēja darbus ņemt uz mājām, bet bija jāmācās sev atteikt, lai darītu labu otram, prieku – citiem.
Pirmajā dienā kopā ar skolotāju Ināru bērni gatavoja tējas krūzīšu paliktnīšus, ar Daci Cauni spēlēja iedvesmojošu teātri, izspēlēja spēles kopā ar Katrīnu un Kitiju, bet cepumu darbnīcā kopā ar skolotāju Ēriku gatavoja gardus našķus. Otrajā dienā notika dāvanu kubu gatavošana, māla suvenīru veidošana, konfekšu nūju izgatavošana un plāksnīšu gatavošana. Trešajā dienā visi devās uz Madonas dzīvnieku patversmi, lai tur mācītos darīt labu. Patversmes saimnieks Aigars uzslavēja bērnus par veikto ceļu kājām, jo apmeklētāji parasti te ierodas braukšus. Bērni apskatīja patversmi un dzīvniekus, uzzināja, kā darbojas iestāde. Bija iespēja pacienāt dzīvniekus ar līdzpaņemtajiem kraukšķiem, tad ar suņiem izstaigāties. – Līdz patversmei nogājām 6,7 km, atpakaļ līdz Lazdonas skolas pieturai – vēl apmēram 2 km. Tad gan braucām uz Madonu, kur mūs sagaidīja karstmaizes un silta tēja, – atceras Ieva Repša. – Bērni parādīja labu rūdījumu – izturēja visas ceļa grūtības, un diena izvērtās skaista un saulaina.
01.11.2017.