Ir sācies jaunais mācību gads, un skolēni, cits priecīgs, cits mazāk, lielu daļu no darbdienām aizvada skolā, taču mācības ir nepieciešams sabalansēt ar atpūtu.
Lielisks veids, kā pēc skolas pavadīt savu brīvo laiku, ir Madonas jauniešu iniciatīvu centrs, kas pagājušajā nedēļā uzsāka jauno sezonu. Tiesa, iniciatīvu centrs darbību vasarā nebija pārtraucis, jaunieši to varēja apmeklēt arī brīvlaikā.
– Vasarā centru pārsvarā apmeklēja pamatskolas vecuma bērni, jo vidusskolēni bija nodarbināti. Vidēji dienā tie bija aptuveni 20 cilvēki, no kuriem 10 bija tādi, kas aktīvi nāca katru dienu, par ko viņus var tikai apbrīnot. Lielākais intereses objekts viņiem bija dators, kas tika izmantots datorspēļu spēlēšanai un draugu kolekcionēšanai virtuālajā realitātē. Interese bija arī par biljardu un galda hokeju. Manuprāt, ir ļoti pozitīvi tas, ka šie bērni vasarā neklaiņoja pa ielām, bet atradās te un cits vairāk, cits mazāk lietderīgi pavadīja savu laiku, – pastāstīja viena no centra darbiniecēm Irēna Skudra-Kluša.
Viņa atzina, ka dažkārt sanācis arī pa kādam strīdam, jo jaunieši ir un paliek jaunieši, kāds mēdz būt karstgalvīgāks, taču tiek pieliktas pūles, lai konfliktu būtu pēc iespējas mazāk un tie visi atrisinātos mierīgā ceļā.
– Par iniciatīvu centra iekšējās kārtības noteikumu pārkāpšanu jauniešiem draud izslēgšana, un šis noteikums parasti iedarbojas. Jaunieši saprot, ka centrā jāievēro tīrība, jāsaudzē inventārs un jāmāk sadzīvot ar pārējiem, jo šī vieta ir izveidota tādēļ, lai viņi spētu lietderīgi pavadīt savu no mācībām brīvo laiku, – norādīja Inese Nagle, kas centrā vidusskolēnus centīsies piesaistīt teātra sportam.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 18.09.2007.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
INESES NAGLES foto