Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Konkursa “5K” noslēguma pasākums

Redakcija

Autors • 20.08.2008.

Konkursa “5K” noslēguma pasākums
Burtu lielums

No 6. līdz 8. augustam Rīgā notika Skolu un augstskolu avīžu konkursa "5K" noslēguma pasākums. To organizēja laikraksts "Diena". Kad uzzināju, ka esmu iekļuvusi to laimīgo skaitā, kas uzaicināti piedalīties, skaitīju dienas līdz šim notikumam.

Pirmās dienas pusdienlaikā dalībnieku ierašanās un iepazīšanās noritēja veiksmīgi, skolēni bija atsaucīgi un ieinteresēti. Ikvienam gribējās ātrāk uzzināt, kas notiks tālāk. Vēlāk devāmies uz viesnīcu "Sesame Hotel" un nolikām līdzpaņemtās mantas. Pēcpusdienā sekoja apbalvošanas ceremonija, kurā 21 skolēns saņēma apliecinājumu par veiksmīgu piedalīšanos konkursā. Tika rīkota ekskursija, kuras laikā mēs iepazināmies ar laikraksta "Diena" tapšanu un iespiešanu. Vakarā visi devāmies uz kinoteātri Forum Cinemas skatīties filmu "Tumšais bruņinieks". Filmai bija graujoši specefekti un dārdošas skaņas. Pēc kinoteātra apmeklējuma kā labs kontrasts filmai – pastaiga pa Vecrīgas ielām.

Otrajā dienā pēc brokastīm galda pulksten 9.30 bija ievadlekcija "Žurnālists – sapieris", ko vadīja laikraksta "Diena" galvenā redaktore Nellija Ločmele. Lekcijas laikā jutāmies noguruši, jo bija daudz teorijas. Man tās laikā tapa divi zīmēti darbi ar izdomātiem tēliem. Otrā lekcija "Kā veidot video sižetu interneta portāliem" bija interesantāka, to vadīja A. Baņķieris, diena.lv multimediju redaktors. Mēs tikām sadalīti 2 grupās – "rakstošie" un "vizuālie". Es biju otrajā grupā. Spriedām par fotografēšanu un vāku veidošanas "knifiem", kritizējām un mācījāmies no citu cilvēku neveiksmīgiem rakstiem un foto attēliem. Kad lekcijas bija beigušās, no pulksten 14 līdz 20 strādājām grupās. Mūsu grupas mērķis bija Rīgas zoodārza iepazīšana. Komandai bija jānoskaidro viss par zoodārza aizkulisēm, tāpēc devāmies uz "ķēķi" – barības virtuvi, apskatījām nelegāli ievesto krokodilēnu, intervējām zoodārza darbiniekus un direktoru R. Greiziņu. Apciemojām arī tīģerēnus Zoro un Pedro, kas zinātkāri izturējās pret mūsu aparatūru: videokamerām, fotoaparātiem, diktofoniem. Vakarā devāmies izbraucienā ar kuģīti "Liepāja", vērojām apkārtni un runājām par interesantām lietām.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 21.08.2008.

Autore: LAURA ŠČEDROVA
Sarkaņu pamatskolas 8. klases skolniece


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px