Lita Retko jūnijā saņēma atestātu un beidza Madonas Valsts ģimnāziju. Nekad Lita nav stāvējusi malā, vienmēr ir iesaistījusies visdažādākajos projektos.
Nesen viņa nodeva Madonas novada jauniešu domes posteni nākamo censoņu rokās. Devās iekarot Rīgas apvāršņus ar savām idejām. Lita stāsta mums par sevi un apkārt notiekošo.
– Pabeidzi 12. klasi Madonas Valsts ģimnāzijā un iestājies augstskolā. Kur un par ko turpini mācīties?
– Esmu iestājusies Biznesa augstskolas „Turība" (BAT) Starptautiskā tūrisma fakultātē, studiju programmā „Lietišķo un rekreatīvo pasākumu vadība". Absolvējot iegūšu profesionālā bakalaura grādu uzņēmējdarbībā, bet principā programma ir tendēta uz pasākumu organizēšanas apgūšanu.
– Kādēļ izvēlējies šādu karjeras ceļu?
– Patiesību sakot, izdarot šo izvēli, apzinājos, ka pakļaujos riskam. Pirmkārt, tāpēc, ka šī ir jauna studiju programma un tai vēl nav absolventu. Otrkārt, tā ir specifiska profesija, kurā darbavieta, principā, jārada pašam, to valsts neiedos. Es tiešām nevēlos garlaicīgu un rutīnas pilnu dzīvi. Esmu no tiem cilvēkiem, kuri uzskata, ka darbs, kuru strādā, ir ļoti jāmīl, un tad jau arī veiksme un viss cits atnāks pats par sevi. Kreativitāte šajā nozarē ir ļoti svarīga, un tas arī būs mans „trumpis".
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.10.2012.
Autore: ELVA PALDE