Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

„Kas aktīvs, tas vesels”

Redakcija

Autors • 08.07.2014.

„Kas aktīvs, tas vesels”
Burtu lielums

Aronas pagasta „Strautniekus", kur saimnieko Kristīne un Mārtiņš Lukaševici, sabiedrība jau iepazinusi kā biedrības „KM Strautnieki" aktivitāšu vietu, kur notiek vasaras nometnes bērniem.

Tikko viena nometne jau aizvadīta, nākamā plānota no 14. līdz 18. jūlijam kā dienas nometne bērniem vecumā no 6 līdz 9 gadiem, savukārt jūlija pēdējā nedēļā „Strautniekos" būs nometne jauniešiem.
Plaša vieta teltīm, ērti un silti guļammaisi, liela telts, kur visiem pulcēties ēdienreizēm un nodarbībām, sporta aktivitātēm piemērota pļava, dīķis, kur nopeldēties, makšķerēt vai vizināties ar laivu, – tāda aina paveras, apciemojot nometnes dalībniekus.
– Te bija zaļa pļava. Pagājušajā gadā, uzrakstot projektu, dabūjām lielo nojumi, teltis un guļammaisus. Tad uzcēlām tualetes, pielāgojām vidi nometnes vajadzībām, – komentē Kristīne Lukaševica. – Nākotnē ir plānots uzbūvēt nometnes māju sliktiem laika apstākļiem, piemēram, kaut vai tāpēc, lai varētu izžāvēt drēbes. Tagad to darām pašu mājā. Tāpat trauku mazgāšana šobrīd notiek privātmājā.
„Kas aktīvs, tas vesels" – tāds nosaukums bija dots nometnei, uz kuru no 30. jūnija līdz 4. jūlijam pulcējās 24 bērni vecumā no 10 līdz 12 gadiem. Savs karogs un himna, rīta aplis un vakara pārbaude kārtībai teltīs – tie ir tikai daži elementi no nometnes dalībnieku ikdienas. Aprunājoties ar meitenēm un puišiem, noskaidroju, ka daudzi no bērniem te ieradušies atkārtoti – iepaticies pērn un šogad atkal ir klāt.
– Katru dienu ir sava tēma, par ko runājam, – nometnes darba kārtību atšifrē Kristīne Lukaševica. – Pirmajā dienā mācījāmies sadraudzēties, otrajā dienā runājām par veselīgu uzturu, trešā bija aktīvā diena, kad darbojāmies Smeceres silā, ceturtdien runājām par cilvēka ķermeni, pārbaudījām muskuļu spēku pirkstos, pārbaudījām plaušu tilpumu, mērījām pulsu pirms un pēc fiziskās slodzes, rēķinājām ķermeņa masas indeksu. Katrs bērns izveidoja grāmatiņu „Es augu vesels", kurā veica dažādus ierakstus. Ļoti daudz sportojām, bija dažādas stafetes; visiem patika tautas bumba, puiši spēlēja arī florbolu.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.07.2014.

Autore: INESE ELSIŅA

DĀVJA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px