Klāvs Kreilis ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Meža fakultātes 2. kursa students, kurš izvēlējies studēt profesiju, par kuru ir skaidrs, ka darbs būs.
Par studiju dzīvi, brīvo laiku un savu izvēli stāsta topošais mežinženieris.
– Kāpēc izvēlējies studēt tieši šajā studiju programmā?
– Par labu šai studiju programmai nosliecos tāpēc, ka mans tētis strādā akciju sabiedrībā „Latvijas valsts meži" LVM „Sēklas un stādi" Kalsnavas pagasta Jaunkalsnavā. Vairākas vasaras esmu tur strādājis. Programmu izvēlējos arī tāpēc, ka mūsu ģimenei pieder mežs, kas kādam būs jāizstrādā un jākopj. Tā kā šajā jautājumā ir vajadzīgas dažādas atļaujas un jāzina noteikumi un dažādi veidi, kā uzlabot mežu un peļņu, tas ir jāiemācās. Nevar tā vienkārši iet un kokus zāģēt.
Vēl viena izvēle pēc 12. klases man bija LSPA, kur varētu mācīties par fizioterapeitu, bet, tā kā tur puse no mācībām ir sports, pieļāvu, ka veselības problēmu dēļ nevarēšu to pavilkt.
– Tātad šobrīd studē nozari, kur zini, ka būs ko darīt?
– Tieši tā! Meži vienmēr augs, un kādam tie būs jākopj, tā ka ceru – bez darba nepalikšu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.05.2012.
Autore: HELĒNA CĪRULE