Degumnieku jaunsargu 220. vienībai nesen bija dota iespēja braukt uz Raplun Kehtas skolu Igaunijā. Protams, šī iespēja tika izmantota, un visi lieliski atpūtāmies, pasportojām un ieguvām jaunus, foršus draugus, ar kuriem tagad ir kontakts internetā.
Nometne bija interesanta, manas domas ir tikai tās labākās. Izjūtas bija lieliskas, jutos gaidīta. Nesaprotot igauņu valodu, bija dīvaini, bet nometnes organizatori bija padomājuši par to, lai mēs saprastos. Mums tulkoja angļu vai krievu valodā. Skolēni lielākoties ar mums runāja angliski. Iemācījāmies dažus igauņu vārdus, bet mūsu igauņu draugi tagad zinās arī vairākus latviešu vārdus. Igaunijā visi – gan bērni, gan pieaugušie – ir ļoti saprotoši un draudzīgi.
Nometnē darbojāmies dažādās darbnīcās: mācījāmies orientēties apvidū; pirmās palīdzības nodarbībās saitējām rokas un kājas, sniedzām pirmo palīdzību izdomāto situāciju cietušajiem; ugunsdzēsēji mācīja, kā nodzēst uguni, ja ir kas aizdedzies; „Darbnīca 112" bija domāta, lai uzzinātu, kā Igaunijas teritorijā rīkoties, ja noticis negadījums. Protams, viss norit līdzīgi, kā pie mums. Nodarbībā izspēlējām situāciju spēles. Rokdarbu darbnīcā iemācījāmies veidot dāvanu maisiņus. Piedalījāmies vakara pasākumā "Kaitseliit", kur par tituliem sacentās piecas meitenes un pieci zēni. Ar interesi vērojām talantu šovu, kas noritēja mīlīgā gaisotnē. Žūrija noteica uzvarētāju. Manuprāt, katrs bija sava veida uzvarētājs un gandarīts par savu ieguldīto darbu. Nometnes noslēgumā igauņu draugiem dāvinājām savas tautas iecienītu dziesmu un saldumus.
Savu grupas biedru vārdā saku paldies par šo iespēju paviesoties "Kaitseliit" nometnē Igaunijā. Paldies par organizēto ekskursiju skolotājai, Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda valdes pārstāvei Edītei Zaubei, jaunsargu vadītājai Litai Meisterei, Rekrutēšanas un jaunsardzes centra Latgales 2. novada vadītājam Jurim Lelim par atbalstu jaukās ekskursijas organizēšanā. Cerams, būs vēl šādas iespējas.