Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Jauno mūziķu panākumi konkursā

ARTŪRS GRANDĀNS, J. Norviļa Madonas mūzikas skolas pūšaminstrumentu izglītības programmas vadītājs

Autors • 06.02.2018.

Burtu lielums

No 26. līdz 28. janvārim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā divdesmit trešo reizi notika Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss.

Tajā piedalījās 182 jaunie mūziķi 15 instrumentu grupās, pārstāvot 55 Latvijas mūzikas skolas. Konkursu rīkoja biedrība "Latvijas Jauniešu pūtēju orķestris", to atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Latvijas Bērnu fonds.
Saskaņā ar konkursa nolikumu katrā instrumentu grupā bija jāatskaņo viens obligātais skaņdarbs un viens izvēles skaņdarbs. Tas ir kā izaicinājums dalībniekiem, jo apgūt un atskaņot obligāto skaņdarbu spēj retais. Savukārt ne mazāks izaicinājums ir tas, ka šajā konkursā netiek ievērotas vecuma grupas. Neatkarīgi no klases, kurā audzēknis mācās, visi dalībnieki piedalās vienā grupā.
Tradicionāli konkursu vērtēja starptautiska žūrija. Kopā ar Latvijas vadošajiem mūziķiem konkursantus vērtēja Lietuvas profesionālā pūšaminstrumentu orķestra Trimitas flautu grupas koncertmeistare Rūta Plančūnaite-Zubriene, klarnetists no Norvēģijas Uldis Plēpis, Vaksdāles (Norvēģija) kultūras skolas pedagogs, Arne Musikkforening diriģents, Bergenas operas orķestra solo klarnetists, Bergenas koka pūšamo instrumentu ansambļa mūziķis un Rimants Valančausks, Lietuvas profesionālā pūšaminstrumentu orķestra Trimitas trombonu grupas koncertmeistars, Joņus Broņuša Viļņas mūzikas skolas pedagogs. Žūrijas priekšsēdētājs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asoc. prof. Jānis Puriņš ir viens no konkursa dibinātājiem.
J. Norviļa Madonas mūzikas skolas pūšaminstrumentu nodaļas audzēkņi neizsīkstoši un ar labiem panākumiem katru gadu piedalās šajā konkursā, 2016. un 2017. gadā iegūstot prestižo nomināciju „Latvijas labākā skola novados" un dāvanu karti mūzikas inventāra iegādei.
Šoreiz konkursā piedalījās 6 mūsu skolas audzēkņi, gūstot izcilus panākumus – 5 konkursa laureāti. Pirmo vietu soprāna saksofonu grupā ieguva Zane Gerenberga (ped. A. Cepītis). Otro vietu (pirmā vieta netika piešķirta) baritona saksofonu grupā ieguva Arvis Kļaviņš (ped. A. Cepītis). Otro vietu eifoniju grupā ieguva Kristaps Līcītis un Everts Smudzis (ped. A. Kloppe). Otro vietu mežragu grupā ieguva Egils Akaševs (ped. A. Kloppe).
Liels paldies par ieguldīto darbu konkursantiem, viņu pedagogiem un koncertmeistarei Jolantai Grasei.
Konkursa noslēgums un laureātu koncerts „Bravo-bravissimo" notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā 24. februārī.


07.02.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px