Reizi mācību gadā Vidzemes jauno ģeogrāfu skola izbrauc uz vienu no skolām, kas Vidzemes reģionā aktīvi iesaistās jauno ģeogrāfu aktivitātēs.
Jaunieši šajās nodarbībās papildina apgūtās ģeogrāfijas zināšanas un iegūst jaunu, noderīgu informāciju, ko pielietot mācību stundās. Ģeogrāfu skola veido savstarpēju saikni starp mācību priekšmetiem un palīdz skolotājiem izglītot zinātkāros jauniešus. Šoreiz Madonai bija tas gods uzņemt Vidzemes jauno ģeogrāfu skolas dalībniekus Madonas pilsētas 2. vidusskolas telpās. Izbraukuma nodarbību tēma bija ASV, AAE un AATO. Nodarbību piedāvātais dreskods – amerikāniski buržuāziski modernais vai arābu klasiskais. Nodarbībās piedalījās 53 skolēni no Smiltenes, Gulbenes, Valmieras, Vecpiebalgas, Ērgļu, Lubānas, Kusas, Rubenes un Madonas skolām. Arī mūsu skolas 10 skolēni šajā mācību gadā ir sākuši aktīvi apmeklēt Vidzemes jauno ģeogrāfu skolu, regulāri sestdienās braucot uz Valmieru, kur notiek ikmēneša nodarbības. Jauno ģeogrāfu skola ir viens liels piedzīvojums, ko ieteiktu nelaist garām, tā ir iespēja sevi pilnveidot. Braucot uz nodarbībām, kas norisinās Valmierā, skolēni rod kopības izjūtu un uzzina daudz jaunu, līdz šim nezināmu lietu. Nodarbībām beidzoties, ir redzams, ka viņiem ir vēlēšanās piedalīties jauno ģeogrāfu skolas veidotajos pasākumos vēl un vēl.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.03.2014.
Autors: DINS ĻAUDAKS,
Madonas pilsētas 2. vidusskolas
pašpārvaldes vadītājs