Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

“Jauno ceļotāju kauss 2008”

Redakcija

Autors • 28.10.2008.

“Jauno ceļotāju kauss 2008”
Burtu lielums

Piektdien Ļaudonas vidusskolas stadionā risinājās Latvijas Jaunatnes sporta tūrisma federācijas organizētās Latvijas skolu jaunatnes tūrisma sacensības "Jauno ceļotāju kauss 2008".

Jau pulksten 13 bērni un jaunieši stājās uz starta līnijas, lai parādītu savas prasmes dažādos ar tūrismu saistītos pārbaudījumos. Komandām bija jāšķērso šķēršļu joslas, jālēc pār riepām, ar virves palīdzību jākāpj kalnā un pēc tam lejā no tā, no diviem kokiem un virves jāizgatavo nestuves ievainotā pārvietošanai, kā arī jāparāda veiklība un jāiekurina ugunskurs. Vispirms startēja D (visjaunākās) grupas dalībnieki, kas, spītējot vēsajam laikam, pierādīja savas spējas tūrisma sacensībās.

– "Jauno ceļotāju kauss" ir sacensības, kas notiek ik pēc diviem gadiem. Šogad piedalās 30 komandu 5 vecuma grupās. Šis pasākums ir apvienots ar nakts orientēšanās sacensībām un pārgājienu maršrutā Ļaudona-Prauliena-Saikava-Meirāni-Liepsalas. Sacensības organizē Latvijas Jaunatnes sporta tūrisma federācija kopā ar Jaunsardzes centru. To mērķis ir popularizēt sporta tūrismu skolēnu vidū. Pasākums ir veltīts Latvijas Republikas proklamēšanas 90. gadadienai un Lāčplēša dienai, – atklāja Latvijas Jaunatnes sporta tūrisma federācijas priekšsēdētājs Jānis Āboliņš.

Dalībnieki tika vērtēti gan individuāli, gan komandu kopvērtējumā. A grupā, kurā startēja 1988.-1991. gadā dzimušie jaunieši, 1. vietu izcīnīja Liepājas bērnu un jauniešu centrs; B grupā (1992.-1993. g. dzim.) 1. vieta – Liepājas pamatskolai; C grupā (1994.-1995. g. dzim.) 1. vietā – REMOSS; D grupā (1996. g. dzim. un jaunāki) 1. vietu izcīnīja Līvānu 1. vidusskola, savukārt no pieaugušo komandām pārliecinoši uzvarēja Druvas vidusskola. Individuālajās sacensībās labus rezultātus guva Madonas bērnu un jauniešu centra (BJC) sportisti – Kristaps Vēzis izcīnīja 2., bet Kristens Raščevskis – 3. vietu.

"Jauno ceļotāju kausā" šogad piedalījās komandas no Lejasciema, Sējas, Līvāniem, Rīgas Sporta pils, Madonas BJC, Liepājas, Misas, Pļavniekiem, Jelgavas, Druvas un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas.
Misas vidusskolas skolotāja Ingrīda Vaisione sacīja: – Sacensībās startēja tikai viena komanda no mūsu vidusskolas. Tajās piedalāmies jau otro gadu. Bērniem ļoti patika, tāpēc nolēmām, ka iesaistīsimies arī šogad. Man patīk, ka sacensībām cauri vijas arī patriotiskais motīvs. Uzskatu, ka bērniem ir nepieciešamas gan šādas sacensības, gan nakts pārgājieni, jo tādējādi viņi izbauda dažādas emocijas un iemācās dzīvei noderīgas lietas.

Pārgājienā bija 3 posmi, katrā no tiem – 8 līdz 9 uzdevumi. Tie bija gan novadpētniecībā, gan tūrismā. 4. tūrisma pārgājiena-sacensību mērķis bija veicināt jaunatnes patriotisko audzināšanu, popularizēt sporta tūrismu skolēnu vidū un noskaidrot labākās komandas. Šīs sacensības rīkoja Latvijas Jaunatnes sporta tūrisma federācija sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centru, Latvijas Skolu sporta federāciju, Madonas rajona pašvaldībām, Madonas BJC, Ļaudonas vidusskolu, Meirānu Kalpaka pamatskolu. Lielu palīdzību, organizējot sacensības, sniedza Madonas rajona padome un Andrejs Ceļapīters.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 28.10.2008.

Autore: AGRITA NUSBAUMA

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px