Šodien pulksten 13 Madonā, Saieta laukumā, notiks teatralizēta akcija, kurā piedalīsies kristīgie jaunieši.
– Mēs redzam, kas notiek ar mūsdienu jaunatni, – pamato atbildīgais par pasākumu – Henrijs Indārs. – Vēlamies parādīt jauniešiem, kuri iesūnojuši neveselīgos ieradumos (smēķēšana, alkohols, arī narkotikas), ka iespējama dzīve, kas ir brīva no tā. Jaunieši seko visam, kas pievērš viņu uzmanību. Ja ir „stilīga" reklāma par jebko, tas tiek atzīts par derīgu, vajadzīgu un progresīvu. Mēs vēlamies piesaistīt jauniešu uzmanību un parādīt, ka pareiza un cēla rīcība, attieksme pret veselību, kas parasti asociējas ar drūmumu, pelēcību un garlaicību, nebūt tāda nav. Mēs zinām, ka dzīve, kas ir brīva no alkohola, cigaretēm, degradējošas valodas ikdienā, ir ne tikai interesanta, bet arī jautra un priecīga. Mūsu vīzija ir ļoti vienkārša. Viens no svarīgiem aspektiem ir piesaistīt uzmanību. Mēs sākam ar to, ka rādām skeču (īss, teatrāls uzvedums), kas ilgst 7 minūtes. Pēc tam kāds cilvēks uzrunā klātesošo jaunatni. Šī uzruna nav gara. Tā ir kā personiska dalīšanās par to, kā viņa dzīve mainījusies uz labu, kad viņš ir sapratis, ka dzīve, kurā ir degradējošas izklaides kā mērķis, ir bez satura un reizēm pat bez formas.
Jauniešu programma „Izaicinājums" apvieno kristīgus jauniešus, kuri nav vienaldzīgi pret to, kas notiek sabiedrībā.
Autore: INESE ELSIŅA