6. augustā diennakts nometnes „Izvēlos varēt" ietvaros, kas no 5. līdz 8. augustam norisinājās Aronas pagasta „Strautniekos", notika Madonas novada jauniešu domes (MNJD) desmitgades salidojums. „Strautniekos" vienuviet satikās nometnes dalībnieki ar MNJD jaunajiem dalībniekiem, kā arī absolventiem.
Bijušais Madonas novada jauniešu domes priekšsēdētājs, viens no nometnes organizatoriem Edgars Kalniņš, atklājot pasākumu, pauda: – Šīs nometnes laikā mums ienāca prātā ideja noorganizēt Madonas novada jauniešu domes salidojumu. Kā jau mēs zinām, jauniešu domei pirms kāda laiciņa palika 10 gadu. Liekas – kas ir 10 gadu, bet jauniešu domei, manuprāt, tas jau ir tāds cienījams skaitlis. Šie svētki, salidojums faktiski notiek trīs iemeslu dēļ. Pirmais iemesls ir tāds, ka mēs ar Madonas novada jauniešu domes priekšsēdētāju Katrīnu Lukaševicu uzskatām, ka jauniešu domei ir pienācis laiks uzkrāt jaunas idejas, kārtīgi uzlādēties un iedvesmoties. Un to mēs ļoti labi varam izdarīt, iedvesmojoties no jauniešu domes absolventiem. Otrs iemesls ir vēlme vienkārši pabūt vasarā. Es pats tagad mācos tālumā un ļoti vēlējos jūs visus satikt. Un treškārt – „Strautniekos" nometnes ietvaros šobrīd aktīvi darbojas 24 jaunieši, daži no tiem ir pazīstami ar jauniešu domi, daži varbūt nav tik labi pazīstami. Es ļoti ceru, ka kāds no viņiem pēc šīs nometnes, salidojuma izrādīs vēlmi aktīvi darboties jauniešu domē.
Pasākuma dalībniekus sveikt „Strautniekos" bija ieradies Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs: – Savā un pašvaldības vārdā saku, pirmkārt, lielu paldies ikvienam, kas rīko šo nometni. Īpašs paldies mājas saimniekiem Lukaševicu ģimenei. Mēs tiešām priecājamies, ka novadā ir šādi cilvēki, vieta, kur kopā pabūt un saturīgi pavadīt laiku. Otrkārt, sveicu jauniešu domi, sveicu jūs visus 10 gados. Jūs noteikti esat svarīga sastāvdaļa pašvaldībā. Varbūt jūs to reizēm nejūtat, bet es domāju, ka tā noteikti ir. Jau vien tāpēc, ka jauniešu dome ir vieta, kur veidojas jaunie līderi, kas dzīvē ies tālu, sasniegs daudz un varēs būt lepni, ka savu ceļu ir sākuši Madonas novada jauniešu domē – kur viņi veidojās par personībām, uzdrīkstējās, pierādīja sevi un saprata, ka viņi var daudz. Nepazaudējiet saikni ar to, kas jūs bijāt un kur jūs bijāt, un dodiet savu pieredzi pēc tam nākamajiem jauniešiem. Šādā veidā, pārstāstot savu stāstu, tas veidos mūsu novada attīstību un vietu, kur mums patīk dzīvot, būt un strādāt.
Pēc pirmajiem apsveikumiem jauniešus sveikt un uzrunāt vēlējās arī Madonas novada jauniešu domes priekšsēdētāja Katrīna Lukaševica un bijusī Madonas bērnu un jauniešu centra direktore Gunita Kļaviņa. Īpašu paldies Katrīna Lukaševica veltīja MNJD vadītājiem, kas šo gadu laikā ir uzņēmušies lielo atbildību vadīt jauniešu domi. Kā arī liels paldies tika teikts Gunitai Kļaviņai un Madonas novada jaunatnes iniciatīvu centra „Kubs" jaunatnes darbiniecei Indrai Veipai, kuras ir bijušas neatņemama MNJD sastāvdaļa un liels atbalsts jauniešiem šo gadu laikā.
Pēc ievadvārdiem, apsveikumiem sekoja iepazīšanās aktivitātes, lai pasākuma apmeklētāji varētu cits citu labāk iepazīt.
Kad visi bija savā starpā kaut nedaudz sapazinušies, dalībniekiem rakstiski uz lapiņām bija jāatbild uz trim jautājumiem – kas MNJD būtu jādara, lai piesaistītu jaunus dalībniekus, ko tu gribētu paveikt, darbojoties MNJD, un ieteikumi, kā varētu uzlabot jauniešu domes sadarbību ar skolām, pašvaldību un nevalstiskajām organizācijām vai jebkurām citām organizācijām, iestādēm. Jaunieši uz lapiņām bija sarakstījuši dažādas radošas un interesantas idejas, kas jauniešu domei noderēs turpmākai darbībai, attīstībai.
Noklausoties visas idejas, pasākuma dalībnieki tika aicināti uz nākamo aktivitāti – diskusiju ar Agri Lungeviču un Gunitu Kļaviņu. Jauniešiem bija lieliska iespēja viņiem uzdot sev interesējošus jautājumus. Diskusijas ietvaros tika runāts par jauniešu jau iepriekš sniegtajām atbildēm, finansējuma aspektu jauniešu domes darbībā, administratīvi teritoriālo reformu Madonas novadā un tās saistību ar jauniešiem, jauniešu domi un citām jauniešiem būtiskām, aktuālām tēmām. Agris Lungevičs diskusijas laikā uzaicināja MNJD jauniešus pie sevis ciemos uz Madonas novada pašvaldību, lai runātu par lietām, kas jauniešiem ir aktuālas un svarīgas, jo komunikācijai, pēc Madonas novada domes priekšsēdētāja domām, ir liela nozīme.
Diskusijas noslēgumā pasākuma dalībnieki tika aicināti uz cienastu. Pēc tam dalībnieki varēja viens ar otru aprunāties, dalīties pieredzē, piedalīties komandu aktivitātēs un aplūkot bildes no aizvadītajiem 10 gadiem. Par godu apaļajai jubilejai svētku izskaņā „Strautniekos" tika griezta svētku kūka un šauts salūts.
Katrīna Lukaševica saka lielu paldies nometnes dalībniekiem, kas, gaidot ciemiņus, bija ļoti pacentušies un gatavojuši noformējumu, lai izdekorētu pasākuma norises vietu, kā arī pārējiem pasākuma dalībniekiem.
Lai Madonas novada jauniešu domei krāsaini, idejām bagātīgi un darbīgi turpmākie 10 gadi!
16.08.2019.