Jūlija beigās mēs, pieci Madonas novada jaunieši – Lita Retko, Laura Ķirsone, Sandris Šumskis, Kalvis Zaube un grupas līdere Ilona Lakša -, piedalījāmies programmas „Jaunatne darbībā" finansētajā jaunatnes demokrātijas projektā „Youth creativity Enterpreneurship" (Jaunatnes radošā uzņēmējdarbība).
Par šo iespēju pastāstīja Ilona, kas šobrīd ir brīvprātīgā Madonas multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā „Kubs".
Projekts risinājās no 17. līdz 26. jūlijam Rumānijas pilsētiņā Targu Jiu, kur mūs sagaidīja cits klimats, kultūra, cilvēki, likumi, tradīcijas un valoda. Kā atzīst Laura Ķirsone, iespaidi, kas tika gūti Rumānijā projekta laikā, pavisam atšķīrās no pieredzētā. Projekta tematika – uzņēmējdarbība – nesagādāja tik daudz pārsteigumu, cik rumāņu un itāļu kultūra un mentalitāte. Dalība projektā bija lieliska iespēja apgūt praktiski noderīgas prasmes un zināšanas uzņēmējdarbības jomā, gūstot gandarījumu un prieku no mācību procesa un paralēli pārbaudot savas komunikācijas prasmes arī gadījumos, kad valodas barjera rādās gluži nepārvarama. Rumānijā pavadītais laiks bija neaizmirstams un ar spilgtiem iespaidiem atmiņā paliekošs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.09.2012.
Autore: LITA RETKO