Valsts kanceleja 19. janvārī atklāja jauniešu reemigrācijas programmu „Darbs valsts pārvaldē", kuras ietvaros 10 jauniešiem, kuri augstāko izglītību ieguvuši ārzemēs, līdz gada beigām būs iespēja praktizēties valsts pārvaldē, informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultante Zane Ozola.
Iepriekš Ekonomikas ministrijā tapušā Reemigrācijas plāna ietvaros Valsts kanceleja ir izpētījusi, kādās jomās valsts pārvaldē ir grūti piesaistīt speciālistus. Tās ir: inženiertehnika, loģistika, IT, ekonomika, finanses, starptautiskās tiesības un attiecības, investīciju piesaiste un citas.
Pieteikšanās programmai ilgst no 19. janvāra līdz 22. februārim. Plašāka informācija par pieteikšanās nosacījumiem pieejama Ministru kabineta mājas lapā www.mk.gov.lv, draugiem.lv, lapā „Valsts draugiem", kā arī, rakstot uz e-pastu [email protected].
10 jauniešiem konkursa kārtībā reemigrācijas programmas „Darbs valsts pārvaldē" ietvaros tiks piedāvāts no aprīļa sākuma līdz šā gada beigām stažēties kādā no valsts pārvaldes iestādēm atbilstoši katra praktikanta specialitātei, saņemot ikmēneša stipendiju – 1000 eiro uz rokas.