Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finanšu atbalstu Madonas novada bibliotēkas darbinieki šoruden īsteno projektu „Literārais maratons: iepazīsimies – jaunie dzejas autori jauniešiem".
Oktobrī un novembrī Madonas reģiona skolām un bibliotēkām tiek piedāvātas vairākas tikšanās, sarunas un diskusijas ar Latvijas jaunajiem autoriem, kuri izdevuši pirmās dzejas grāmatas, paspējuši gūt atzinību, tulko un piedalās dzejas aktivitātēs Latvijā. Pirmā saruna 3. oktobrī jau aizritējusi, un tā notika Madonas pilsētas 2. vidusskolā un Madonas Valsts ģimnāzijā, kur pie jauniešiem viesojās dzejnieks Andris Ogriņš. Rīt, 10. oktobrī, iecerēta tikšanās ar dzejnieku Kārli Vērdiņu un Martu Pujātu. Vispirms autori viesosies pie ģimnāzijas audzēkņiem Madonas Valsts ģimnāzijā, bet pulksten 13 ikviens interesents aicināts pievienoties Madonas reģiona bibliotēku darbiniekiem Madonas novada bibliotēkā. Piebildīšu, ka 19. oktobrī mūsu pusē viesosies dzejnieks Arvis Viguls un Anna Auziņa, 7. novembrī – dzejniece un tulkotāja Ingmāra Balode un Krišjānis Zeļģis, bet novembrī – dzejniece Inga Gaile un Toms Treibergs.
Autore: INESE ELSIŅA