Par godu Starptautiskajai jaunatnes dienai un Latvijas Jauniešu galvaspilsētas 2023 titulam Bauskas pilskalnā 12. augustā norisināsies jauniešu festivāls „Kopums”.
Vienkopus tajā pulcēsies vairāk nekā 1000 jauniešu un jaunatnes jomā iesaistīto. Festivālā būs lielā skatuve, NVO radošais kvartāls ar dažādām teltīm, darbnīcām, nestandarta sporta spēles, kā arī sadarbības partneru teltis ar dažādām jauniešiem saistošām aktivitātēm. Festivāls „Kopums" ir par domu un gara brīvību, vēlamās nākotnes vīzijas radīšanu, jaunu draugu un iespēju iepazīšanu un jēgpilnu laika pavadīšanu. Šogad festivāla galvenais akcents ir mentālā veselība, jauniešu problēmu akcentēšana un problēmu risināšana.
Festivāla noslēgumā visus apmeklētājus un organizatorus priecēs grupa „Citi zēni".
Bauskas novads aicina jaunatnes organizācijas, interešu grupas, biedrības un nodibinājumus, pašvaldības un valsts institūcijas, kā arī citus interesentus piedalīties festivālā. Festivāls ir plānots pēc konstruktora principa, kur katrs nāk ar redzējumu savai aktivitātei, un no Bauskas novada pašvaldības puses tiks sniegts atbalsts un piemeklēta visatbilstošākā vieta.
Pieteikt festivālā savu aktivitāti bija iespējams līdz 17. jūlijam, aizpildot pieteikuma anketu. Jautājumu gadījumā jāsazinās ar Bauskas novada pašvaldības Jaunatnes nodaļas vadītāju Līgu Briģi (28799654) vai vecāko jaunatnes lietu speciālistu Gintu Jankovski (28646934), savukārt elektroniski var sazināties pa e-pastu [email protected].
– Madonas novada jauniešiem tiek piedāvāta iespēja apmeklēt festivālu, nodrošinot transportu no/uz norises vietu. Pagājušajā gadā, kad festivāls notika Jūrmalā, kopā to apmeklēja 38 jaunieši un 4 jaunatnes darbinieki no Madonas novada. Šogad plānots, ka uz festivālu Bauskā dosies 44 jaunieši un 5 darbinieki. Šoreiz festivāla apmeklējums notiek projektā „Kaļam plānus", kas tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam ietvaros. Festivālā jaunieši iepazīst iespējas, kuras piedāvā nevalstiskās organizācijas, satiek citus jauniešus un piedalās dažādās citās aktivitātēs, – informē Madonas novada pašvaldības vecākā speciāliste jaunatnes un ģimenes politikas jomā Inga Strazdiņa.
Viņa norāda – vasara ir klusāks periods, tomēr jauniešiem ir pieejamas dažādas iespējas. Šobrīd Madonas novada jauniešu domē notiek darbs pie Madonas novada Jauniešu dienas, kas norisināsies 25. augustā (sīkāka informācija sekos).
– Arī bērnu un jauniešu centros un multifunkcionālajos centros notiek dažādas aktivitātes, kur jaunieši var iesaistīties. Sīkākai informācijai var sekot līdzi sociālajos tīklos. Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam ietvaros pašvaldībā tiek realizēti divi projekti "Kopā darām", mērķis – jauniešu domes attīstība. Šajā projektā jau ir notikuši gan jauniešu forumi, gan dažādas citas aktivitātes. 31. jūlijā šī projekta ietvaros Madonas jauniešu domes jaunieši apmeklēja Ogres novada jauniešu domi, lai dalītos pieredzē. Otra projekta „Kaļam plānus" ietvaros rudenī paredzēts jauniešu forums, kā arī dažādas iespējas jauniešiem iesaistīties jaunā Madonas novada attīstības plāna sagatavošanā, – min Inga Strazdiņa.
Uz festivālu dosies arī aktīva jauniete no Madonas – Samanta Terēze Rumpīte.
– Šāda veida Latvijas mēroga pasākums pagājušajā gadā notika pirmo reizi, bet man jau ir pieredze, apmeklējot mazākus pasākumus Jauniešu dienā tepat Madonā. Pērn „Kopumu" apmeklēju pirmo reizi, un man ļoti patika – iepazinām ļoti daudzas organizācijas, piedalījāmies interesantās aktivitātēs, apskatījām Jūrmalu un parku, iepazināmies ar citiem jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem. Braukšu uz festivālu arī šogad; man šķiet, ka būs vēl jautrāk un labāk nekā Jūrmalā. Manuprāt, no pagājušā gada pasākuma organizatori saprata, kas vairāk jauniešiem patīk, un ņēma par labu savai pieredzei, organizējot „Kopumu" šogad. Ceru, ka arī šajā pasākumā iepazīšu cilvēkus, kuriem ir tādas pašas vērtības un intereses kā man, ka satikšu cilvēkus, kurus iepazinu aizvadītajā gadā. Domāju, ka būs vēl daudz labāk, nekā bija pērn, ka festivālā jauniešiem būs iespēja iepazīt un atrast savu būtību, – pārdomās dalās Samanta Terēze Rumpīte.
Viņa piebilst – pasākuma organizēšanas mērķis ir gan savstarpēji iepazīstināt un socializēt jauniešus, gan runāt par viņiem aktuālām un interesējošām tēmām.
– Madonas novadā par jauniešiem domā pietiekami daudz un viņu intereses ņem vērā, bet problēma ir tajā, vai viņi to sadzird un vēlas darīt. Ir nepieciešama lielāka aktivitāšu un iespēju popularizēšana, kā to darām jauniešu domes ietvaros, braucot uz pagastiem un stāstot par dažādām iespējām, piemēram, Erasmus un pašvaldības projektiem, iedrošinot jauniešus un liekot saprast, ka viņi ir mūsu nākotne un Madonu vajag attīstīt, – spriež Samanta Terēze Rumpīte.
01.08.2023.