Šogad „Latvenergo" koncerna erudīcijas konkursā „eXperiments" reģistrējušās 176 komandas no 142 skolām.
Dalībnieki jau ir atbildējuši uz pirmajiem iesildīšanās jautājumiem, un tālākai spēlei portālā www.experiments.lv kvalificējušās 164 komandas. Nākamajai kārtai, kā informē konkursa „eXperiments" koordinatore Inga Cīrule, kvalificējušās arī komandas no Madonas Valsts ģimnāzijas, Vestienas pamatskolas un Meirānu Kalpaka pamatskolas.
Līdz 13. martam dalībnieki risina ekspertu un citu komandu sagatavotos uzdevumus, lai iekļūtu katra reģiona labāko komandu piecniekā un varētu piedalīties pusfinālos reģionu lielākajās pilsētās.
AS „Latvenergo" valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs informē, ka konkursā „eXperiments" piedalās katra piektā Latvijas skola, kurā mācās 8. un 9. klašu skolēni: – Tik ievērojams dalībnieku skaits ir iespējams, tikai pateicoties aktīvajiem skolotājiem. Priecājamies, ka ir dalībnieki, kuri konkursā iesaistās pirmo reizi, bet 70% komandu konsultantu ir pastāvīgie dalībnieki, kas piedalās 12, 13, 16 un pat 17 gadu. Neapšaubāmi, skolotāji ir tie, kuri cenšas parādīt jauniešiem fizikas nozīmi un iegūto zināšanu lietderību, sniegtās priekšrocības arī nākotnē.
Savukārt „eXperimenta" dalībnieku interneta aptaujā, kurā piedalījās 684 astoto un devīto klašu skolēni, kā arī 114 skolotāji konsultanti, noskaidrots, ka katrs trešais pamatskolas vecuma jaunietis atzīst, ka fizikā saistošākais ir dažādi eksperimenti un praktiskie laboratorijas darbi. Ceturtdaļa skolotāju norāda – bieži arī valda aizspriedums, ka fizika ir sarežģīts mācību priekšmets. Aptaujā tāpat noskaidrots, ka „eXperimenta" jauniešiem ir augsts sekmju vērtējums fizikā – 58% respondentu mācību gada pirmajā semestrī saņēmuši 8, 9 vai 10 ballu.
Autore: BAIBA MIGLONE