Mēs, Madonas pilsētas 1. vidusskolas 11.a klases skolēni kopā ar klases audzinātāju, būdami Rīgā, devāmies apskatīt arī Latvijas Republikas Saeimu.
Tā kā bijām ieradušies nedaudz ātrāk par norunāto laiku, mums tomēr nācās mazliet uzgaidīt, jo tur ir speciāli cilvēki, kas nodrošina, lai viss notiktu precīzi un bez nepatīkamiem starpgadījumiem.
Kad mūsu personu apliecinošie dokumenti bija pārbaudīti un bijām izgājuši cauri metālu detektoram, kopā ar gidi devāmies apskatīt
19. gs. vidū celto ēku, kas tikusi gan pārbūvēta, gan rekonstruēta, tomēr vēl joprojām ir saglabājusi tā laika stilu. Visas zāles interjera ziņā bija iekārtotas ļoti smalki un tam laikam atbilstoši. Mēs apskatījām gandrīz visas zāles, kurās notiek gan dažādu amatpersonu tikšanās, gan ārvalstu viesu uzņemšana, izņemot Sarkano zāli, jo tieši tajā brīdī tur bija sākusies sēde. Vēl mēs apskatījām telpu, kurā atrodas lielākā daļa dāvanu, kas ir pasniegtas Latvijas Republikas Saeimai. Tur ir apskatāmas dažādas medaļas, gleznas, fotogrāfijas un citas piemiņas lietas.
Pēc tam devāmies uz lielo sēžu zāli, ko visbiežāk varam redzēt televizoru ekrānos. Tajā atrodas 100 deputātu sēdvietas ar Saeimas prezidiju priekšgalā un tribīnes, kur deputāti var izteikt savu viedokli. Izrādās, ka jebkurš interesents drīkst ierasties uz atklāto Saeimas sēdi un no skatītāju vietām vērot, kā tad īsti notiek likumu pieņemšana. Un, atklāti sakot, mums likās, ka tā ir tiešām laba iespēja saprast likumu pieņemšanas kārtību un redzēt, kā tieši katrs no deputātiem veic savus pienākumus.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 23.10.2008.
Autore: LORETA PORUKA