Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs organizē kampaņu pret pasīvo smēķēšanu „Izvairies no smēķētāja!".
Kampaņas mērķi ir mudināt vecākus (gan smēķētājus, gan nesmēķētājus) pasargāt savus bērnus no cigarešu dūmiem, kā arī iedrošināt bērnus un jauniešus izvairīties no pasīvās smēķēšanas.
Kampaņas ietvaros 5.-12. klašu skolēni aicināti piedalīties plakātu maketu konkursā. Bērnu uzdevums ir izveidot plakātu, kas mudina pieaugušos nesmēķēt bērnu klātbūtnē.
Pārdomājot tēmu, arī skolotājiem tā ir iespēja vēlreiz klasē pārrunāt jautājumu par pasīvo smēķēšanu un cigarešu dūmu kaitīgumu, tādējādi mudinot bērnus pašiem rīkoties un izvairīties no smēķētājiem vai palūgt nesmēķēt viņu klātbūtnē.
Darbu iesūtīšana – līdz 1. novembrim, un jau 10. novembrī būs zināmas trīs uzvarētāju klases.
Balvas ir vilinošas – pie divām klasēm ar akustisko koncertu skolās ciemosies grupa „Astro'n'out", viena klase brauks uz kino kinoteātrī „Forum Cinemas".