Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Horvātu jaunieši viesojās pirmo reizi

ANITA JUŠKA

Autors • 23.11.2015.

Horvātu jaunieši viesojās pirmo reizi
Burtu lielums

Nu jau mūsu Horvātijas partnerskolas studenti no Barkavas atgriezušies mājās Prelog pilsētā un novados pie skaistās Adrijas jūras.

Piecu horvātu praktikantu (pavāru, viesmīļu, tūrisma organizatoru) un skolotājas Jelenas Bartolič mērķis sadarbībā ar Barkavas Profesionālo vidusskolu Erasmus+ programmas projekta "Go4eXperience" ietvaros bija apgūt jaunas prasmes Latvijas tūrisma apkalpojošajā jomā, darbojoties pie uzņēmējiem Madonas novadā un Barkavā.
Barkavas Profesionālās vidusskolas skolotāji, ņemot vērā Prelog skolas vajadzības projektā, sagatavoja darba programmu. Paldies mūsu labākajiem un atsaucīgākajiem uzņēmumiem un uzņēmējiem! Liela Horvātijas pārstāvju pateicība un vislabākie vēlējumi "Mārcienas muižas" lieliskajiem pārstāvjiem un īpašajam restorāna pavāram, uzņēmējai Antrai Gotlaufai, SIA "Junge" beķerejas "Krūmiņa nams" meistariem, Madonas novada tūrisma informācijas centra speciālistiem, Cesvaines pils gidiem un visiem labajiem cilvēkiem, kas vērta šo rudens laiku patiesi krāšņu un daudzkrāsainu.
Projektu noslēdzot un izvērtējot, varam apliecināt, ka viesiem no Horvātijas izveidojās daudz labāka vīzija un izpratne par mūsu valsti, Madonas novada attīstību un tautsaimniecisko piedāvājumu. Viņi Latvijā viesojās pirmo reizi, bet ir arī jaukas sagadīšanās, jo jau 2016. gada aprīlī mūsu skolas audzēkņi un skolotāji dosies uz Horvātiju un praktizēsies viņu skolas līgumuzņēmumos – restorānu un viesnīcu servisā. Ir uzsāktas arī sarunas jauno projektu iestrādei (uz 2016. gada konkursu), kur jau veidojas sadarbība labas prakses vietu nodrošināšanai arī mūsu skolas lauksaimniecības, būvdarbu un skaistumkopšanas pakalpojumu specialitāšu audzēkņiem. Horvātiju un Latviju vieno tas, ka mūsu valstis ir mazas, bet tajās dzīvo ļoti darbīgi, radošumam atvērti cilvēki ar lielu brīvības un pašcieņas izjūtu. Mēs labi spēlējam hokeju, attīstām uzņēmējdarbību, cīnāmies ar migrāciju un arī demogrāfisko krīzi, izdzīvojot dažādu formāciju maiņas, neesam zaudējuši savu piederības apziņu un patriotismu.
Uz šī kopīgā bāzes arī veidosim tālāko sadarbību darba tirgū balstītas profesionālās izglītības, t. sk. praktisko mācību tālākai attīstībai. Arī horvātu studenti gatavojas jau nākamajā vasarā vai rudenī atgriezties pie darba devējiem Mārcienā, "Krūmiņa beķerejā" un citviet Madonā, izmantojot Erasmus+ mobilitātes iespējas.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px