Pilsonības dienu ietvaros Madonas Valsts ģimnāzijas audzēkņi novembrī tiekas ar Madonas novada domes vadību.
7.a un 10.c klase novada pašvaldības ēkā iegriezās 8. novembrī. Skolēni tikās ar Madonas novada domes priekšsēdētāju Andreju Ceļapīteru, apmeklēja domes deputātu sēžu telpu, ieklausījās priekšsēdētāja stāstījumā par Madonas novada pašvaldības darbu un saņēma nelielus suvenīrus, kas veltīti un atgādina par Madonas pilsētas 90 gadu jubileju, ko svinējām šovasar. Skolēni tika aicināti izteikt savus jautājumus par dzīvi novadā un priekšlikumus par Madonas attīstību, skatoties no jauniešu perspektīvas un redzējuma. Ģimnāzisti no pirmavota vēlējās uzzināt skaidrojumu par iecerēto izglītības reformu Madonas pilsētā, proti, kā notiks divu skolu (Madonas pilsētas 1. un 2. vidusskolas apvienošana un Madonas Valsts ģimnāzijas pārcelšanās uz pilsētas 2. vidusskolas šābrīža telpām).
Plānots, ka Madonas Valsts ģimnāzijas 10.a klase novada pašvaldībā viesosies 14. novembrī, 10.b klase – 16. novembrī, 7.b klase – 17. novembrī, bet 12. klašu skolēnu pieņemšana pie Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Ceļapītera notiks 14. novembrī.