Madonas bērnu un jauniešu centra skolotāja Vineta Blumberga ikdienā strādā ar jauno frizieru un stilistu pulciņa dalībniekiem.
Bez tam otro gadu viņa vada modes studiju „Defilē". – Šobrīd abās aktivitātēs kopā ir vairāk nekā 20 dalībnieku, – informē skolotāja. – Frizieru un stilistu pulciņā bērni ne vienmēr ir gatavi demonstrējumiem, nodarbībās viņi vairāk vēlas iemācīties konkrētās prasmes, savukārt modes studijā „Defilē" akcents ir uz stājas veidošanu un tērpu iznešanu. Nedēļā katra pulciņa dalībniekiem ir viena nodarbība.
Gatavojoties XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, Vinetas Blumbergas vadītais pulciņš pēc žūrijas atzinuma ieguva iespēju svētku laikā uzstāties Vērmanes dārzā.
„Meitenēm bija gandarījums par paveikto, savukārt nodarbībās ir treniņu darbs, lai gadu no gada dalībnieki attīstītos un izaugtu. Mācāmies ne tikai kustības, arī stāju, gaitu, stāvam pie sienas, turam taisnu muguru, attīstām līdzsvaru."
Jautāta par šīs sezonas pirmo uzstāšanos, skolotāja Vineta Blumberga atbildēja, ka vecākiem viņu bērnu sniegums tiks parādīts Ziemassvētku laikā. „Ja izdosies sadarbība ar Madonas mākslas skolu, iespējams, studijas „Defilē" dalībnieces varēs iesaistīties projekta darbā un demonstrēt mākslas skolas audzēkņu radītos tērpus."
Šogad esot doma arī par cepuru gatavošanu, lai pēc tam meitenes tās arī demonstrētu. Mazajām audzēknēm (2., 3. klase) savukārt būs jāapgūst prasme uz mēles demonstrēt savu mīļāko kleitu.