Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

“Esi veselīgi aktīvs ik dienu”

KRISTĪNE MUTORE, nometnes vadītāja

Autors • 31.10.2019.

“Esi veselīgi aktīvs ik dienu”
Burtu lielums

Rudens brīvlaikā Lazdonas pamatskolā norisinājās veselību veicinošā nometne „Esi veselīgi aktīvs ik dienu".

Nometne Lazdonas pagastā iesākās 21. oktobrī, kad bērni ieradās skolā, lai veselīgi un aktīvi pavadītu brīvo laiku. Lai gan meteorologi labus laikapstākļus nesolīja un ārā lija lietus, mēs sēdāmies autobusā, kas visus aizveda uz Mētrienu, lai apciemotu podnieku Dumpju darbnīcu, kur bērni klausījās stāstus par podniecības attīstību, raudzījās, no kādiem podiem vislabāk garšo ēdiens un kādos māla podos ēdienu var gatavot brīvā vidē uz ugunskura. Tika apskatīta krāsns, kurā tiek apdedzināti trauki. Pēc viesmīlīgās uzņemšanas Dumpju darbnīcā nometnieki devās uz Teiču dabas rezervātu un gida pavadībā apmeklēja „Sildu dabas taku". Bērni ne tikai fiziski izkustējās, bet arī uzzināja par purva dzīves ritmu, tajā mītošiem dzīvniekiem un putniem, nogaršoja Latvijas „su­perogu"- dzērveni. Gids pastāstīja, kā noteikt, kur purvā pārvietoties ir droši.
Nākamo nometnes dienu bērni gaidīja ne mazāk kā iepriekšējo, jo programma paredzēja doties uz sporta un atpūtas bāzi „Lejasozoli". Pa ceļam uz „Lejasozoliem" apmeklējām Vidzemes lielāko dižakmeni „Velna Skroderis", bijām pārsteigti, ka tik lieli akmeņi ir mūsu pašu novadā. Atpūtas bāzē bērni šāva ar loku, ļoti azartiski spēlēja „Lāzertagu". Pēc aktīvās darbošanās bērni kopā ar instruktoru kurināja ugunskuru un cepa desiņas.
Trešdiena norisinājās kā pārgājiena diena – tika noieti 12 km – aptuveni 14 000 soļu katram bērnam. Pārgājiena sākumā Rāceņu ezera krastā bērni sadalījās grupās un veica komandas darba uzdevumu „Māja". Kad uzdevums bija pabeigts, devāmies uz „Madonas karamelēm". Tur mūs sagaidīja viesmīlīgs namatēvs, kas pastāstīja un parādīja, kā gatavot karameles. Nomazgājām rokas, uzvilkām cimdus un arī paši pagatavojām savas karameles, kuras varēja ņemt līdzi. Baudot pašu gatavotos našķus, devāmies uz Madonas sporta halli ieturēt veselīgas pusdienas, pēc tam mūs gaidīja atpakaļceļš uz skolu.
Nometnes pēdējo dienu bērni iesāka ar pirmās palīdzības nodarbību profesionāla mediķa vadībā – tika pārrunātas dažādas ikdienas traumas un rīcība, ko darīt šādās situācijās, protams, tika arī veikti atdzīvināšanas pasākumi uz mulāžas „Annie". Dienas otrajā pusē iepazināmies ar SPKC sagatavotajiem videomateriāliem par atkarību, diskutējām par atkarību cēloņsakarībām un sekām.
Patiess prieks, ka bērni savu brīvo laiku izvēlas pavadīt veselīgi aktīvi.


01.11.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px