Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

„Esi drošs, bet piesardzīgs!”

Redakcija

Autors • 04.03.2010.

„Esi drošs, bet piesardzīgs!”
Burtu lielums

Nesen Madonas pilsētas 1. vidusskolā risinājās projektu nedēļa. Kā jau katru gadu tās mērķis bija skolēniem būt radošiem, uzzināt ko jaunu, izpētīt, mācīties darboties patstāvīgi.

Arī 1. vidusskolas 10.c klase guva un atkārtoja sadzīviskas zināšanas par drošību – tēmu, kas elementāri būtu jāzina ikvienam cilvēkam, lai neapjuktu ārkārtējās situācijās un spētu palīdzēt gan sev, gan citiem.

Pirmdienas rītā skolā par ugunsdrošību pastāstīt bija ieradies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta speciālists Gvido Miķelsons. Prezentācijas, īsfilmas un norādījumi, ko pareizāk darīt konkrētā ugunsnelaimes gadījumā. Skolēnu ieinteresētība un vēlme uzzināt raisīja savstarpējas diskusijas, kas bija pozitīvi – jauniešiem interesē, kā rīkoties un neapjukt situācijās, kuras iepriekš nevar paredzēt un kuras atnāk negaidīti.

Uz skolu tika uzaicināts arī Madonas novada pašvaldības kārtībnieks Alens Dzenis, kas vēlreiz atgādināja skolēnu pienākumus, tiesības un sodus, kuri tiek piemēroti par pārkāpumiem. Mazliet iebiedēti, bet tā varbūt pat labāk, pārrunājām sev neskaidrus un interesējošus jautājumus, ko mēs, kārtībnieka A. Dzeņa vārdiem, bez 10 minūtēm pilngadīgie, drīkstam un nedrīkstam.

Otro projekta dienu sākām ar ZAET (Ziemeļaustrumu elektrotīkli) apmeklējumu. Milzīgs, nezinātājam neiedomājams bijušā Madonas rajona makets ar elektrotīklu izvietojumu, īsa ekskursija pa iestādes telpām, tās vēsture, attīstība, kā arī elektrodrošības tēma.

Pēcpusdienā devāmies rūdīties aukstumā un atpūsties uz Lido kalnu. Slēpošanai un snovošanai ideāla diena – saulīte uzticīgi kūleņo līdzi no kalna. Tikai pozitīvas emocijas.

Trešdienā, šogad arī Ēnu dienā, 10.c klase devās uz slimnīcu, lai apgūtu pirmās palīdzības pamatus un kaut nedaudz tos atcerētos, ja dzīvē nāktos pielietot, jo laiks visos nelaimes gadījumos ir tas visdārgākais. Varējām izmēģināt „Anniņas" – cilvēka lieluma lelles – elpināšanu, sirds masāžas veikšanu, pārsēju uzlikšanu, apskatījām arī ātrās palīdzības mašīnu. Nodarbību vadīja feldšere Baiba Briede.

Ceturtdienā vērojām, kā savus zinātniski pētnieciskos darbus aizstāv 11. klašu skolēni. Tēmu dažādība un prezentācijas raisīja idejas, kā savu ZPD darbu veikt nākamgad.

Tāda īsumā bija 10.c klases projektu nedēļa. Atlika vēl tikai projekta apkopošana. Liels paldies visiem speciālistiem, kuri pamācīja un pastāstīja par šo svarīgo tēmu – drošību. 10.c klases audzinātāja Olga Stepanova uzsvēra, ka jēga ko darīt ir tikai tad, ja no tā gūstam zināšanas, kļūstam gudrāki. Paldies arī viņai par šo atziņu, kas motivēja klasi aktīvi iesaistīties projektu nedēļas procesā. Kopumā – neliela atslodze no mācību procesa, bet ar produktīvu zināšanu ieguvi.

Autore: ZANE OZOLNIECE,
10.c klases skolniece

SIGNES ZUKURES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px