Latvijā ir daudzas pilsētas un apdzīvotas vietas, kuras citviet dzīvojošie atpazīst pēc kāda rūpniecības uzņēmuma, kultūras pasākuma vai mūzikas festivāla. Madonā ilgu laiku šāds zīmolpasākums bija festivāls „Sinepes un Medus", kas palīdzēja saulītē izsisties līdz tam plaši nezināmiem mūziķiem.
Šobrīd par mūsu pilsētas atpazīstamību cenšas gādāt kāds cits pasākums – arī mūzikas festivāls – „Sintētiskā Sircapziņa" (SiSi), kas notiks 6. un 7. jūlijā Madonas pilsētas estrādē, taču šoreiz tā ir elektroniskā mūzika, kuras popularitāte gan Latvijā, gan visā pasaulē ir strauji augoša.
Ilze Bodniece ir biedrības „Melnais piens" valdes locekle un jau ceturto gadu kopā ar Lauri Krievu un citiem domubiedriem cenšas Madonā sarīkot svētkus tuvākiem un tālākiem elektroniskās mūzikas cienītājiem. Pirms trim gadiem SiSi tika organizēta divās armijas teltīs turpat estrādē festivāla „Sinepes un Medus" ietvaros.
– Tolaik tā bija Laura ideja. Bijām rīkojuši mūzikas pasākumus studentu ballītēs, taču vēlējāmies sarīkot kādu pasākumu arī Madonā, kaut arī tas būtu tikai vienu reizi. Man šķiet, ka toreiz izdevās labi un cilvēkiem patika. Varēja manīt, ka lielai daļai no viņiem tas bija kaut kas jauns, savādāks un saistošs. Tiem, kas ir elektroniskās mūzikas cienītāji, bija divtik patīkami, jo pasākums notika viņu pilsētā, – stāsta Ilze Bodniece.
Otrajā festivāla gadā SiSi joprojām bija kopā ar sinepēm, taču šoreiz ārpus estrādes teritorijas – kinoteātrī „Vidzeme". Ilze atzīst, ka šī koncepcija bijusi veiksmīga, jo cilvēki neesot koncentrējušies vienīgi estrādē, bet staigājuši pa pilsētu un līdz ar to vairāk izjutuši festivāla atmosfēru.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 05.07.2007.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS