Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Drošība, veselība un komandas darbs

Redakcija

Autors • 28.09.2010.

Drošība, veselība un komandas darbs
Burtu lielums

Ceturtdien Madonas Valsts ģimnāzijā (MVĢ) norisinājās Drošības diena sadarbībā ar Madonas novada pašvaldības kārtībnieku Alenu Dzeni, līdz ar to tika pārņemta Kalsnavas pamatskolas Drošības dienas organizēšanas pieredze, apvienojot gan teorētiskās mācību stundas par drošību, gan praktisku un fizisku pārbaudi brīvā dabā.

Diena iesākās ar speciālistu vadītām praktiskām nodarbībām, kas skāra dažādus ar drošību saistītus jautājumus. Vēlāk tas, cik uzmanīgi skolēni stundās bija klausījušies, tika pārbaudīts praktiskajā Drošības dienas daļā, izejot trases kontrolpunktus. Par to, lai skolēni uzzinātu ko jaunu un noderīgu, bija parūpējušies Drošības dienas organizatori – MVĢ direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Vabule un Alens Dzenis, kā arī palīgi – nodarbību un uzdevumu vadītāji – MVĢ skolotāji un personāls, Valsts policijas, Ceļu policijas, Kriminālpolicijas, Ziemeļaustrumu elektrisko tīklu darbinieki un nepilngadīgo lietu inspektori. Interesanti, ka nodarbību par enerģijas dzērieniem vadīja 12. klases skolniece Linda Klimanova, savukārt ugunsdzēsēju sarīkoto mācību trauksmi filmēja Edgars Veips, kas, izanalizējot skolēnu rīcību inscenētā ugunsgrēka laikā kopā ar ugunsdzēsējiem, veidos īsfilmiņu.

Trasē sacentās 10 skolēnu jauktās komandas ar 12 dalībniekiem katrā (no dažāda vecuma klašu grupām), kā arī skolotāju un vecāku apvienotā komanda. 9. klases skolēnus pārstāvēja pat trīs vecāki – Artūrs Plāte, Andris Raščevskis, Vilnis Ozoliņš. Komandas sastāvā bija arī Liene Lapicka- Čandere, Natālija Nagle, Iveta Vabule un Gita Eiduka. Pēc veiksmīgā finiša skolotāju un vecāku komanda dalījās iespaidos: – Trase bija ļoti labi izdomāta – varējām klātienē apskatīt un izmēģināt policistu un ugunsdzēsēju ekipējumu, pārbaudīt zināšanas un fizisko sagatavotību. Policijas mašīnas stumšana bija interesanta. Sākumā bijām iedomājušies, ka būs jāstumj vieglā policijas mašīna, bet priekšā bija busiņš, taču ar uzdevumu tikām galā veiksmīgi. Domājam, ka skolēni pēc kontrolpunktu iziešanas labi atcerēsies, kas jāzina par elektrību, sēnēm, medicīnu, enerģijas dzērieniem – par šīm tēmām bija jāpilda uzdevumi un jāatbild uz jautājumiem. Tas labi parādīja, kā viņi bija klausījušies praktiskās daļas nodarbībās no rīta.

Zaļās skolēnu komandas (komandu atšķirības zīme bija attiecīgā krāsa) pārstāvēm Madarai Madžulei un Gunitai Kļavai trase šķita gan interesanta, gan nedaudz grūta:
– Trase bija grūta tieši fiziski. Diez vai kur citur mēs varētu izmēģināt stumt policijas mašīnu, vilkt bruņuvesti un ķiveres vai turēt ugunsdzēsēju šļūteni – bija interesanti. Teorijas pārbaudes bija visvieglākās, jo teorētiskajā daļā bijām uzmanīgi klausījušās. Ar komandu saprasties bija viegli, vienīgi dažiem no komandas biedriem bija fiziskās sagatavotības priekšrocība. Vislabāk no uzdevumiem patika iešana pa virvēm un konusu apgāšana, laižot ūdeni no ugunsdzēsēju šļūtenes.

Līdz šim šāda veida Drošības diena vairākkārt notikusi Kalsnavā, un MVĢ ir pirmā skola, kur pārņemta šī pieredze.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 28.09.2010.

Autore: LAURA VOITIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px