Aizvadītajā sestdienā Madonas Saieta laukumu pieskandināja jauniešu balsis, smiekli, dejas un dažādas aktivitātes – jau piekto gadu norisinājās Jauniešu diena. Jubilejas pasākumā viesojās tuvāki un tālāki draugi, kā arī bija piedomāts pie plašas programmas visām gaumēm un dažādām vecuma grupām.
Diena iesākās ar kopīgu gājienu uz Mīlestības graviņu, kur par godu Jauniešu dienas piecu gadu jubilejai tika iestādītas piecas lazdiņas – simboliski blakus Lazdu laipai, tādējādi papildinot ainavu Mīlestības graviņā.
Pēc tā tika atklātas radošās darbnīcas, kurās ikviens interesents varēja iesaistīties sev tīkamākās nodarbēs: piemēram, iemēģināt roku puķes vai suņa izgatavošanā no baloniem, sapņu ķērāju, tauriņu un vējdzirnavu darināšanā, savukārt Kusas brīvā laika centra jaunieši piedāvāja iespēju iepazīt Kusas pagastu, izspēlējot spēli „Kusapols". Lielu atsaucību guva hennas tetovējumu stūrītis, kur tapa krāšņi raksti un zīmējumi, tāpat apmeklētāji piedalījās kopējās Jauniešu dienas gleznas veidošanā un iemēģināja Homo Eccos velosipēdu, izgatavojot pašu spiestu ābolu sulu. Pasākumu kuplināja arī skolēnu mācību uzņēmumi, piedāvājot iegādāties savus ražojumus un produkciju.
Savukārt aktīvu darbošanos Mīlestības graviņā nodrošināja biedrības „Pie kraujas" jaunieši. Savu erudīciju pārbaudīt un uzzināt jaunus, interesantus faktus par Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm varēja Mobilo zināšanu ekspresī, kas arī todien bija piestājis Saieta laukumā.
Dienas vidū norisinājās jauniešu talantu konkurss „Kronis visam", kurā startēja sešas drosmīgākās dalībnieces. Madonas novada jauniešu domes (MNJD) pārstāve, pasākuma organizatore Luīze Sniedze pastāsta: – Piedalījās sešas konkursantes, kopumā sniedzot 10 priekšnesumu, jo, piemēram, meitene, kuras talants ir tērpu šūšana, izrādīja vairākus tērpus.
-Tāpat arī bija vairāki deju priekšnesumi, tomēr varētu teikt, ka izplatītākais jauniešu talants ir dziedāšana. Arī pirmo triju vietu ieguvējas konkursā piedalījās tieši ar muzikāliem priekšnesumiem. Pirmo vietu ieguva Sintija Beitāne, kas dzied un spēlē ģitāru, 2. vietu – Evija Rudzīte, savukārt 3. vietā ierindojās meiteņu duets no Lubānas. Interesantākais, ka dalībai konkursā viņas pieteicās pasākuma dienā. Tas nozīmē, ka vajag tikai darīt un piedalīties, tad arī rezultāti būs – vērtē Luīze Sniedze.
Līdzīgi arī tālāk Jauniešu dienai cauri vijās mūzika un dziedāšana, plaši pārstāvēti bija dažādu stilu izpildītāji un muzikālās apvienības. No Gulbenes viesojās un klausītājus priecēja grupas „Deep silence", „DATL" un „The Higher State of Mind", savukārt Madonu pārstāvēja grupas „Forgotten Radio", „Četri vienā" un Nadīna Stirniniece. Tālāki viesi bija atbraukuši no Rīgas (oriģināli – no Itālijas un Portugāles) – jauniešu studija „Bambuss".
Tāpat lielu atsaucību guva autofotoorientēšanās pa Madonas novadu, kā arī fotoorientēšanās Madonā. – Priecēja tas, ka autofotoorientēšanās sacensības bija tāds ģimenisks pasākums, jo tajā galvenokārt piedalījās ģimenes – kopumā deviņas komandas. 1. vietu ieguva KM „Strautnieki", 2. – Beitānu ģimene, 3. – „Puķuzirņi" (Kalsnavas jauniešu centra UP's jaunieši). Arī orientēšanās pa Madonas pilsētu guva plašu atsaucību, tajā varēja piedalīties individuāli (atradās divi drosminieki) vai pa pāriem. Desmit pāru konkurencē ātrākie un precīzākie bija Evija Rudzīte un Roberts Vēvers.
Vakara noslēgumā uzstājās Madonas jauniešu rokgrupa „Tank Suit". Apmeklētāju īpaši gaidīts viesis bija vienmēr izteiksmīgā Agnese Rakovska, kas neskopojās ar autogrāfiem un selfijiem saviem faniem. Savukārt ballē līdz pat pusnaktij spēlēja grupa no Cēsīm „Solīda kompānija".
– Pat ja bija kāda aizķeršanās, visi kopīgiem spēkiem to atrisinājām, galvenais jau ir komandas darbs. Dažām Jauniešu dienas norisēm gan varbūt traucēja lietus, bet vismaz mums pašiem, jauniešu centru pārstāvjiem un pasākuma organizatoriem, tas netraucēja. Arī ballē nodejojāmies līdz pat pēdējai dziesmai – pa visu lietu un peļķēm. Tā mums bija patīkama atelpa, atpūta, – secina Luīze Sniedze. Viņa piekrīt, ka Jauniešu diena aizvadīta ar plusa zīmi – jauniešiem tā bija iespēja aktīvi atpūsties, izrādīt savus talantus, gūt jaunas prasmes un iedvesmoties.
Izdevies sasniegt arī mērķi, kas Jauniešu dienai izvirzīts jubilejas reizē, – veidot plašāku draudzību un sadarbību ne tikai ar Madonas novada jauniešiem, bet arī kaimiņu novadu pārstāvjiem. Dienu izbaudīt atbrauca viesi no Pļaviņu novada, tāpat pārstāvēta bija Gulbene, Cēsis un Rīga. Luīze Sniedze turpina par nākotnes iecerēm:
– Tuvākais lielākais MNJD pasākums būs Lielais rudens forums, uz ko arī aicināsim pilnīgi visus. MNJD vēlamies ieviest jaunas vēsmas, idejas, veicināt sadraudzību, jo tikai kopā mēs varam darīt vairāk un interesantāk.