Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Desmito reizi pasniedz balvas “Sudraba gailis”

Redakcija

Autors • 15.12.2022.

Desmito reizi pasniedz balvas “Sudraba gailis”
Burtu lielums

Decembris daudzu cilvēku prātos ir Ziemassvētku gaidīšanas un svinēšanas laiks. Citiem šis mēnesis saistās ar lielo gada izvērtēšanu un atskaišu gatavošanu. Savukārt Madonas novada jauniešiem un viņu atbalstītājiem tas ir godināšanas mēnesis. 9. decembrī aizvadīta kārtējā Madonas novada Jaunatnes lietu gada balvas "Sudraba gailis" pasniegšanas ceremonija – jau desmitā.

Tālajā 2013. gadā Madonas novada Jauniešu dienas ietvaros tika izsludināts pirmais nomināciju konkurss "Sudraba gailis". Aktīvākie jaunieši un viņu atbalstītāji saņēma keramiķa Jāņa Seiksta veidotās balvas. Ideja par iniciatīvas bagātāko jauniešu godināšanu kļuvusi par stabilu vērtību, bet "Sudraba gaiļa" pasniegšanas ceremonija – par neatņemamu katra gada nogales tradīciju.
Gadu gaitā svinīgās ceremonijas aizvadītas daudzviet novadā – Madonā, "Kalnagravās", Lauterē, Saikavā, Ļaudonā, Dzelzavā… Izturēts arī epidemioloģisko pārbaudījumu laiks, kad par balvu ieguvējiem priecājāmies attālināti. Šoreiz "Sudraba gaiļa" ceremonija norisinājās Madonas kultūras nama mājīgajās telpās.
Svinīgo pasākumu ar videosveicienu atklāja Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, mudinot jauniešus mērķtiecīgi darboties arī turpmāk. Viņa domu, jau no skatuves, turpināja Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Šķēls, paužot atzinīgus vārdus par darbu ar jauniešiem novadā un mudinot apzināties, ka tas salīdzināms ar maratona skrējienu, kam spēks un iedvesma vajadzīga būs vēl ilgi.

Madonas novada pašvaldības centrālās administrācijas attīstības nodaļas vecākā speciāliste jaunatnes un ģimenes politikas jomā Inga Strazdiņa klātesošos uzrunāja, rokās turot nule iegūto Izglītības un zinātnes ministrijas balvu – „Supervaroni", kas apliecina drosmi un profesionalitāti, veicot darbu ar jaunatni, uzlabojot jauniešu dzīves kvalitāti. Madonas novads šo īpašo novērtējumu saņēmis kategorijā "Labākais starts" par darba ar jaunatni sistēmas izveidošanu pēc administratīvi teritoriālās reformas. I. Strazdiņa pateicās darbā ar jaunatni iesaistītajiem un uzsvēra pašu jauniešu līdzdalības lielo nozīmi kopīgu mērķu sasniegšanā.
Šogad astoņi mirdzošie "Sudraba gaiļi" nonāca pie saviem īpašniekiem.
Nominācijā "Gada brīvprātīgais" laurus plūca Linda Ivanāne, kas visvairāk laika veltījusi sabiedriski lietderīgam darbam. Nominētas – Samanta Terēze Rumpīte un Adrija Kaire.
Nominācijā "Izaugsme" par balvas iegūšanu tika sumināts Edgars Vasariņš. Viņš, lai arī nesen pievienojies Madonas novada jauniešu domei, jau aktīvi iesaistījies pasākumu organizēšanā, parādījis savas radošās un ideju ģenerēšanas spējas, komandas sadarbības prasmes. Šajā kategorijā nominētas – Ilze Bārbele un Sanija Juška.
"Aktīvists" ir nominācija, kurā visaugstāko novērtējumu guvusi Terēze Stepiņa – viena no aktīvākajām Liezēres pagasta jaunietēm. Viņa ir savas skolas līdzpārvaldes prezidente, aktīvi darbojas Liezēres pagasta bērnu un jauniešu iniciatīvu centrā "Mūmas", vairākus gadus veiksmīgi realizē jauniešu iniciatīvu projektus. Uz uzvaru pretendēja arī Samanta Patrīcija Baltā, Evija Muraško un Reinis Strods.
Nominācijā "Līderis" tiek cildināti jaunieši, kuri ar savu piemēru iedvesmo vienaudžus uz līdzdarbošanos. Galveno balvu šajā kategorijā saņēma Samanta Terēze Rumpīte, kas šobrīd uzņēmusies Madonas novada jauniešu domes jaunā sastāva veidošanu un dara to ar lielu atbildības izjūtu. Atzinību pelnījuši arī nominanti Elfa Bormane un Viesturs Šēnbergs.

Nominācijā "Jaunietis pagastam" galveno balvu saņēma Līva Peka. Meitene ir sava Ošupes pagasta patriote un vienmēr teikusi, ka lauki ir laba vieta, kur attīstīties un gūt panākumus. Nominēta balvai tika arī Eva Everita Rozentāle no Sarkaņu pagasta.
Nominācijā "Atbalsts jauniešiem" balvu kandidāti bija tik harismātiski un tautā mīlēti, ka izvēlēties labāko bija grūti. Tikai saskaitot visus vērtējuma punktus, "Sudraba gailis" tika piešķirts Klāvam
Sveķim – futbola komandas "Madona" dibinātājam, spēlētājam un arī trenerim, kurš jauniešos attīsta mīlestību pret sportu, vēlmi būt aktīviem sociālajā dzīvē un veicina līdzdalību sabiedriskajos procesos. Balvai nominēti arī Sarkaņu multifunkcionālā centra "Logs" vadītāja Aiga Dzene un sporta entuziasts Aldis Jēkabsons no Ērgļiem.
Nominācijā "Pasākums jauniešiem" uzvarētāja godu izpelnījusies Madonas bērnu un jauniešu centra darbinieku izveidotā izlaušanās spēle "Latvijas dzimšana", kas ir lieliska iespēja saturīgi pavadīt brīvo laiku, izzināt Latvijas vēsturi un rosināt domāšanu. Kā nominanti sumināti arī biedrības "Pauze AD" rīkotā nometne "Tieši tā!" un Bērzaunes pagasta jauniešu iniciatīvas projekts "Mēs par veselīgo dzīvesveidu".
Nominācijā "Vieta jauniešiem" ceļojošā Jaunatnes lietu gada balva "Sudraba gailis" atkārtoti nonāca Degumnieku multifunkcionālajā centrā "13. km", kur Daces Kalniņas vadībā jauniešiem ir iespēja interesanti pavadīt laiku, iesaistīties aktivitātēs un būt pieņemtiem. Balvai tika nominēts arī Sarkaņu multifunkcionālais centrs "Logs" un biedrība "Aronas pīlādzis".

Šis gads no citiem atšķīrās ar to, ka konkursa žūrija, izvērtējot izvirzīto balvu kandidātu raksturojumus un ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, nolēma piešķirt speciālo balvu. Goda rakstu par patriotiskā gara stiprināšanu un aktīvu darbošanos Jaunsardzē saņēma Amanda Siliņa.
Par pārsteigumu bija parūpējusies Madonas novada pašvaldība. Par ilggadēju ieguldījumu darbā ar jauniešiem un jaunatnes jomas attīstībā Madonas novadā Pateicības rakstu saņēma Madonas novada multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra "Kubs" jaunatnes darbinieces Indra Veipa un Laura Zariņa, kā arī Lazdonas bērnu un jauniešu centra "Kodols" jaunatnes darbiniece Ināra Fedotova un Kusas multifunkcionālā centra "1. stāvs" vadītāja Iveta Kaparkalēja.
Balvas pasniedza un sirsnīgus ceļa vārdus kā uzvarētājiem, tā nominantiem teica dažādu gadu balvas "Sudraba gailis" laureāti, aktīvi Madonas novada jauniešu domes dalībnieki, darbā ar jauniešiem iesaistītie un Madonas novada pašvaldības amatpersonas.
Godināšanas pasākumu ar elpu aizraujošiem trikiem papildināja burvju mākslinieks un aktīvs jaunietis Dante Pecolli, savukārt ar dzīvespriecīgām melodijām visus priecēja Madonas BJC bērnu mūzikas studijas (ped. Dace Sināte) jaunie ģitāristi un solisti. Bija arī balle kopā ar grupu "Brāļi Puncuļi".
Madonas novada Jaunatnes lietu gada balvas "Sudraba gailis 2022" pasniegšanas ceremonija aizvadīta. Prieks un lepnums par aktīvajiem, iniciatīvas bagātajiem jauniešiem pildījis katra pasākuma apmeklētāja sirdi. Pasākuma organizatore – Madonas novada jauniešu dome – gatava uzsākt jaunu darba cēlienu, lai iedvesmotu savus vienaudžus uz aktīvu līdzdalību un nākamā gada "Sudraba gailis" pulcētu vēl vairāk iniciatīvas bagātu jauniešu un viņu atbalstītāju.

INDRA VEIPA

16.12.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px