Šogad vasarā jau atkārtoti norisināsies projekts „Mana istaba – Tava istaba", kad jaunieši dodas ciemos uz bērnunamiem un cita veida sociālās aprūpes iestādēm. Tajā piedalīties aicināts ikviens jaunietis, piesakoties līdz 1. martam (http://www.visidati.lv/aptauja/767001574/1/). Kā var secināt pēc madonieša EDIJA ŪZULIŅA pieredzes, dalībai projektā ir tikai ieguvumi – pozitīvas emocijas, lietderīgi pavadīta vasara, iemaņu attīstīšana un jauni draugi.
Pagājušajā vasarā jaunieši no Varakļāniem, Jēkabpils, Nīcas, Dobeles, Ērgļiem, Madonas un Valmieras devās uz bērnu un jauniešu sociālajām iestādēm, tai skaitā Madonas novada bērnu un jauniešu ārpusģimenes aprūpes un atbalsta centru „Ozoli", lai, veicot dažādas radošas un atraktīvas aktivitātes, rastu kontaktu ar bērnunamu jauniešiem. Ediju iesaistīties pamudinājusi māsīca Māra Uzuliņa, kas ir viena no šī propjekta organizatorēm.
Lūgts saviem vārdiem izskaidrot, kas šis ir par projektu un kam tas domāts, Edijs Ūzuliņš pastāstīja: – Projekta galvenā ideja ir bērniem parādīt, ko viņi paši saviem spēkiem var panākt. Piemēram, kopā ar Arvi Trečaku stāstījām jauniešiem par to, kā veidojām Madonas iekštelpu skeitparku, kā cīnījāmies, kā piesaistījām palīgus un atbalstītājus. Tā ir it visur – ja vien izrādi iniciatīvu, vēlies kaut ko darīt, atradīsies, kas tev palīdzēs. Tāpēc tas, ka jaunietis dzīvo bērnunamā, nenozīmē, ka viņam liegtas visas iespējas darīt ko lietderīgu. To arī centāmies šī projekta laikā bērniem un jauniešiem parādīt, pastāstīt.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.02.2013.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto