Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Bērzaunes pagasta jauniešu forums

SIMONA BOGDANOVA

Autors • 20.10.2016.

Bērzaunes pagasta jauniešu forums
Burtu lielums

14. un 15. oktobrī bērnu un jauniešu apvienībā „Rīts" tika rīkots līdz šim vēl Bērzaunē nebijis pasākums – Bērzaunes pagasta jauniešu forums. Pasākums tapis, pateicoties Madonas novada pašvaldības finansētajam projektam „Iekrāso savu ikdienu".

Forumā piedalījās 12 jaunieši no Bērzaunes pagasta un divas jaunietes no Lazdonas pagasta. Foruma programmā bija iekļautas dažādas aktivitātes jauniešu kā komandas saliedēšanai, jautras un attīstošas spēles, kopīga filmas skatīšanās, nakšņošana bērnu un jauniešu apvienības „Rīts" telpās un citas aktivitātes.
Piedalījās arī ciemiņi. Forumā pirmajā vakarā viesojās divas jaunietes, Agrita Aizstrauta un Nadīna Stirniniece, kuras dalījās savos pieredzes stāstos par to, kā sasniegt savus mērķus, darbojoties jauniešu biedrībā „Rīts", un kā caur šo darbošanos iespējams attīstīt ļoti plašas prasmes dažādās „lielajai dzīvei" nepieciešamajās jomās. Šie stāstījumi iedrošināja jauniešus un kaut nedaudz lika aizdomāties par to, ka nekas nav nesasniedzams, ir tikai jādara.
Foruma otrajā dienā tika runāts par brīvprātīgo darbu un tā lielo ietekmi uz nākotnes iespējām. Kā zināms, veicot brīvprātīgo darbu, ir iespējams par to saņemt apliecinājumus, un, gan stājoties augstskolā, gan stājoties darba attiecībās, šis apliecinājums ir liels pluss pie CV.
Jauniešiem bija arī darbs grupās, kurās bija jāapspriež mūsdienu jauniešu problēmas un kā tās varētu risināt caur brīvprātīgo darbu, kā arī kādus pasākumus varētu rīkot, lai jauniešus vairāk motivētu kļūt aktīviem, atvērtiem un mazāk atkarīgiem no tehnoloģijām un citām negatīvām atkarībām. Prieks, ka jaunieši paši spēj saskatīt būtiskas problēmas sev apkārt un domā par to, kā tās varētu risināt.
Arī otrajā dienā mums bija viesi, divi jaunieši no Madonas novada jauniešu domes – Edgars Kalniņš un Kitija Anna Strazdiņa -, kuri pastāstīja par savu pieredzi brīvprātīgajā darbā un par iespējām līdzdarboties jauniešu domē.
Foruma noslēgumā katrs jaunietis izgatavoja sev īpašu piemiņas velti – krūzītes paliktni, uz kura tika uzzīmētas divās foruma dienās piedzīvotās emocijas, un saņēma arī īpašus apliecinājumus, kuros minētas šajā laikā apgūtās un uzlabotās prasmes.
Katram foruma dalībniekam bija arī jāaizpilda izvērtēšanas anketa, kurā bija jānosauc pasākuma plusi un mīnusi. Kā lielākie plusi tika minētas dažādās aktivitātes, kas likušas sadraudzēties ar jauniešiem, kuri pirms tam bijuši vienkārši paziņas no skolas. Tika minēts arī, ka ir radušās pārdomas par saviem darbiem un nedarbiem, padomāts par nākotnes mērķiem un sapņiem. Kā mīnuss tika minēts foruma īsais norises laiks – nākamreiz to vajadzētu rīkot vismaz divas reizes garāku.
Prieks, ka forumā jaunieši sadraudzējās, dalījās savās pārdomās un bija vienota komanda.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px