3. maijā uz Lubānas pilsētas kluba un kultūras nama skatuves tika izrādītas 16 teātra izrādes. Tās bija ļoti dažādas: nopietnas, jautras, dramaturgu radītas, pēc darbu motīviem tapušas, režisoru vai skolēnu sacerētas.
Katrā no tām bija ieguldīts liels darbs, emocijas, enerģija un laiks. Dažas piedzīvoja pirmizrādi, citas – atkal jauko satikšanos ar skatītājiem.
Svētku atklāšanā uz skatuves kāpa 20 teātra kolektīvi: Lubānas vidusskolas, Madonas pilsētas 2. vidusskolas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Sarkaņu, Murmastienes, Kusas, Praulienas, Ošupes, Barkavas, Sausnējas, Meirānu, Degumnieku, Mārcienas pamatskolas, Cesvaines internātskolas, Madonas bērnu un jauniešu centra teatrāļi. Klausoties kolektīvu izteiktajās devīzēs vai novēlējumos, pārņēma patiess prieks, ka esam tik daudz, ka teātra tradīcijas tiks turpinātas.
Svētkus atklāja klaunu orķestris, pēc tam laba vēlējumus teica Lubānas vidusskolas direktors Tālis Salenieks. Madonas bērnu un jauniešu centra skolu teātru darba koordinatore Nadja Niedrīte visus iepazīstināja ar skolēnu žūriju, kas skatījās izrādes un rakstīja tām savu vērtējumu. Dienas noslēgumā tie tika uzdāvināti režisoriem.
Visu dienu varēja vērot teātra izrāžu afišu izstādi. Skatītāju simpātijas izpelnījās divas afišas: Madonas Valsts ģimnāzijas veidotā afiša pašsacerētajai izrādei „Visam jābūt līdzsvarā" un Lubānas vidusskolas kolektīva afiša H. Paukša izrādei „Paciente Nr. 673".
Godalgotas vietas svētkos netika dalītas. Aktieri priecājās par skatītāju pilno zāli un skaļajiem aplausiem. Režisori savstarpēji apmainījās ar laba vēlējumiem un „ordeņiem", ko katrs pēc vēlēšanās varēja piespraust kādam no saviem kolēģiem, minot iemeslu, kas viņu ir īpaši saviļņojis izrādēs.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS.
Autore: ILZE KRAUKLE
IMANTA PULKSTEŅA foto