Ik gadu pavasara pusē 12. klašu skolēni sarosās, tverot iespējas pieteikties stipendijām studijām augstskolā. Sīvu konkursu izturējušie stipendiāti tiek godināti ceremonijā 1. semestra beigās. Šajā akadēmiskajā gadā patīkamo brīdi piedzīvoja divi Cesvaines vidusskolas 2011./2012. mācību gada absolventi – Zane Ozoliņa un Toms Nora, kas izvēlējušies studēt Latvijas Universitātē.
Latvijas Universitāte saviem topošajiem 1. kursa pamatstudiju programmu studentiem, 12. klašu skolēniem, kuriem ir nepietiekams materiālais nodrošinājums, kuri ir spējīgi un centīgi mācībās, kā arī aktīvi sabiedriskajā dzīvē, piedāvā pieteikties divām LU Fonda sociālajām stipendijām: „Ceļamaize" un „M. M. V. Petkevičs piemiņas stipendija", no kurām Toms Nora ir ieguvis pirmo, savukārt Zane Ozoliņa – otru. Līdz šim stipendiju „Ceļamaize" ir ieguvusi arī Cesvaines vidusskolas 2008./2009. m. g. absolvente Anna Akmene. Par audzēkņu sasniegumiem neizsakāmi priecīgi ir pedagogi – skolotājas, kas viņiem nesavtīgi devušas savas zināšanas un atbalstījušas visu skolas laiku. Cesvaines vidusskolas skolotāja Valda Sabule ar gandarījumu uzsver, ka ceremonijas laikā pārņēmis lepnums, ka Cesvaines vidusskolas un Cesvaines vārds, pateicoties Zanes un Toma veiksmei, vakara laikā izskanējis veselas divas reizes.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.01.2013.
Autore: RITA TURKINA