Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Ārzemju jaunieši sveicina Latviju

Redakcija

Autors • 22.08.2014.

Ārzemju jaunieši sveicina Latviju
Burtu lielums

Divu nedēļu laikā, no 13. līdz 26. augustam, projekta „Sveika, Latvija!" ietvaros Latviju krustu šķērsu iepazīst 14 jaunieši un viņu trīs pavadošie skolotāji no ASV un Austrālijas. Tai skaitā ārzemju latviešu grupa 17. augustā paviesojās arī Mārcienas pamatskolā, pēc tam devās uz saimniecību „Stikliņi", meža apmācību centru „Pakalnieši" un Rūdolfa Blaumaņa memoriālo muzeju „Braki".

Kā pastāsta projekta „Sveika, Latvija!" 32. grupas koordinatore Latvijā Anita Ozola, šo divu nedēļu izglītojošo un aizraujošo ceļojumu organizē un sponsorē Amerikas latviešu apvienība (ALA) jau kopš 1996. gada.
– 32. jauniešu grupa no ASV un Amerikas viesojas projekta „Sveika, Latvija!" ietvaros. Kopā ir deviņi puiši un piecas meitenes, ar viņiem ceļo trīs skolotāji – grupas vadītāja Inese (ASV), skolotāja no Austrālijas Karīna un Mārcis (ASV). Projekta ietvaros paredzēts satikties ar divām Latvijas skolām – šoreiz tās ir Mārcienas pamatskola un Maltas 1. vidusskola. Rīgā jau tikām apskatījuši Latvijas Nacionālo bibliotēku, Stūra māju un čekas pagrabus, pabijām laikraksta „Laiks" redakcijā, Okupācijas muzejā, Pēterbaznīcas tornī no augšas apskatījām Rīgas panorāmu. Apmeklējām Brāļu kapus, Dziesmu svētku estrādi, kur dziedājām vairākas dziesmas – šī ir ļoti dziedoša grupa. Pabijām arī Siguldā, Turaidā, Cēsīs, pie rotkaļa Daumanta Kalniņa klausījāmies stāstu par senajām rotām, Kārļa Skalbes „Saulrietos", pa visu lietu kāpām Gaiziņkalnā. Vēl jābrauc uz Aglonu, Aglonas baziliku, uz Maizes muzeju, brauksim uz Koknesi, Likteņdārzu, kur stādīsim arī savu kociņu. „Skrīveru saldumos" iemēģināsim roku „Gotiņu" gatavošanā, apskatīsim skaisto Rundāles pili, izstaigāsim Tērvetes mežu, klausīsimies stāstu par Annu Brigaderi, viesojoties viņas mājās „Sprīdīšos". Tālāk uz Kurzemes pusi – noteikti jāredz Kolkas rags, Ventspils, Liepāja. 25. augustā iesim vizītē uz Amerikas vēstniecību, kas jauniešiem, domāju, būs liels notikums, kā arī tiksimies ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu. Tur piedalīsies arī Mārcienas jaunieši, šoreiz – kā mūsu viesi, apmaiņā par mūsu uzņemšanu. Brauksim ar kuģīti, vakarā būs latviskie danči pasākuma noslēgumā-ballītē, – ar plašo Latvijas izzināšanas programmu iepazīstina Anita Ozola.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.08.2014.

Autore: LAURA KOVTUNA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px