No 2. līdz 9. martam Madonas bērnu un jauniešu centrā (BJC) notika rajona skolu vizuālās un lietišķās mākslas pulciņu dalībnieku darbu izstāde „Ar vilciņu Rīgā braucu".
Izstādē piedalījās 8 skolu (Murmastienes pamatskolas, Cesvaines vidusskolas, Varakļānu vidusskolas, Ļaudonas vidusskolas, Dzelzavas pamatskolas, Bērzaunes pamatskolas, Meirānu Kalpaka pamatskolas, Cesvaines internātpamatskolas) un Madonas BJC dalībnieki.
Žūrija – Madonas mākslas skolas direktors Haralds Dirnēns un skolotāja Ilze Krastiņa – uz novada skati Valmierā izvirzīja 14 zīmējumu un 8 spēļu vilciņus. Veiksmīgo vidū ir 7 zīmējumi no Madonas BJC pulciņa „Ota" (vadītāja Danute Vēze), 3 zīmējumi no Ļaudonas vidusskolas (skolotāja Vija Toča), 1 zīmējums no Bērzaunes pamatskolas (skolotāja Vija Toča), 2 zīmējumi no Varakļānu vidusskolas (skolotāja Margarita Selecka) un 1 zīmējums no Cesvaines vidusskolas (skolotāja Ērika Aleksejeva). No spēļu vilciņiem žūrijai iepatikās 3 izstrādājumi no Murmastienes pamatskolas, 2 no Varakļānu vidusskolas, kopdarbs no Cesvaines vidusskolas, Madonas BJC tekstilmākslas pulciņa un mīļlietiņu pulciņa dalībnieku izgatavotie vilciņi.
Vilciņš ir 10. Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku simbols. Šo svētku logotipa autore A. Auziņa uzskata: „Vilciņš ir sena latviešu spēlīte – pasaules modelis – laicīgā horizonta un garīgās vertikāles saskare. Tas ir dzīvs, ja bērna roka to iegriež. Kustībā ir būtība."
Vidzemes novada autoru darbu izstāde būs apskatāma no 1. līdz 30. aprīlim Valmieras novadpētniecības muzejā. 8. aprīlī tur notiks svētku pasākums, uz ko, iespējams, ieradīsies arī mūsu rajona bērni. – Šobrīd gan īsti nav skaidrs, vai radīsim finansējumu, lai bērnus uz šo pasākumu aizvestu, – ekonomiskās grūtības iezīmē Madonas BJC metodiķe Vija Pelše.
Novada skatē Valmierā žūrija izvirzīs apmēram 40 labāko zīmējumu, kuri no 17. maija tiks izstādīti kopā ar pārējo novadu labākajiem zīmējumiem Rīgā, Lido Spice Bērnu atrakciju pilsētiņā. Labākie spēļu vilciņi savukārt tiks izstādīti Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. 2010. gada vasarā, kad Rīgā notiks 10. Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, izstāde „Ar vilciņu Rīgā braucu" varētu tikt parādīta atkārtoti.
Autore: INESE ELSIŅA