Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Ar teltīm, odiem un domubiedriem

Redakcija

Autors • 10.07.2010.

Ar teltīm, odiem un domubiedriem
Burtu lielums

No 14. līdz 16. jūnijam novada aktīvajiem jauniešiem bija iespēja jau trešo reizi šajā gadā satikties ar domubiedriem, šoreiz – Nometņu salā, Praulienas pagasta Mācītājmuižā.

Pasākumā pulcējās 16 jauniešu no Madonas, Vestienas, Ļaudonas, Degumniekiem, Barkavas, Praulienas, Kalsnavas un pārnovadu jaunieši no Lubānas un Rīgas.

Pirmās dienas vakarā, kad teltis bija uzceltas un tām bija izdomāti arī nosaukumi, mūs – Nometņu salas viesus – Mācītājmuižas saimnieku vārdā uzrunāja Madonas luterāņu draudzes mācītājs Hanss Jensons un draudzes priekšnieks Ivars Dzenis.

Pēc tam sākās iepazīšanās un komandu spēles, sarunas un desiņu cepšana ugunskurā.

Otrās dienas programmā bija gan atpūta (sarunas, sportiskas stafetes, ciemošanās pie Imanta Pulksteņa, pirtī iešana), gan nopietnākas aktivitātes grupās (ēst gatavošana, gatavošanās diskusijai par jauniešiem aktuālām tēmām, naktstrasītes veidošana), gan kopīga izglītošanās – projektu rakstīšanas pamati nodarbībā „Kas par zvēru ir projekts?" (kopā ar Vivitu Vecozolu), novada jauniešu domes iespējamo logo skiču veidošana (kopā ar Danuti Vēzi), radošo darbiņu izstrāde savam priekam salvešu tehnikā (ar Agiju Vāgneri).

Pēcpusdienā notika jautrās stafetes, ko jauniešu komandas „Pagales" un „Pūdeļi" izdomāja un vadīja paši. Bet pirms vakariņām jaunieši pulcējās vairākās grupās, lai gatavotos vakara diskusijai. Spraigo diskusiju vadīja Sanda Aleknaviča, savu viedokli par izvirzītajām problēmām varēja izteikt gan jaunieši, gan klātesošie jaunatnes darbinieki. Pēc diskusijas jaunieši atzina, ka ir problēmas, kuras savās skolās, pagastos viņi var sākt risināt paši vai meklēt atsaucīgus pieaugušos, kas palīdzētu, piemēram, pagasta jauniešu centra veidošanā.

Vakarā katra grupa saņēma Nometņu salas karti un izvietoja naktstrasītes kontrolpunktus otrai komandai. Kad darbs bija paveikts, devāmies ciemos pie Imanta Pulksteņa, kas sagaidīja mūs kā Jāņa bērnus. Vakara gaitā tuvāk iepazinām namatēvu, kopā ar viņu spēlējām „Klimpas", pie ugunskura dziedājām dziesmas un gājām pirtī.

Atgriezušās Nometņu salā, komandas devās naktstrasītē. Ap pulksten pusdiviem, kad lielākā daļa kontrolpunktu un galvenā balva – šokolāde – bija atrasta, devāmies gulēt.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 10.07.2010.

Autore: NADJA NIEDRĪTE,
jaunatnes lietu koordinatore

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px