Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Apmaiņas mācības — liela dzīves skola

Redakcija

Autors • 31.10.2012.

Apmaiņas mācības — liela dzīves skola
Burtu lielums

Intervija ar apmaiņas skolnieci no Vācijas FARINU JANSEN (18), kas pagājušajā mācību gadā mācījās Madonas Valsts ģimnāzijā (MVĢ), norisinājās īsi pēc skolas beigšanas. Tagad Farina jau atgriezusies savā dzimtajā Vācijā, savā skolā, pie ģimenes un draugiem, bet atmiņā noteikti paliks arī gada laikā Latvijā gūtie iespaidi un iegūtie draugi.

– Kāpēc izvēlējies doties uz Latviju?
– Man bija interese par Austrum­eiropu, nebija svarīga tieši konkrēta valsts, uz kuru doties. Sākotnēji gribēju braukt uz Igauniju, taču tas nebija iespējams, tāpēc izvēlējos Latviju. Mēs Vācijā daudz nedzirdam par Austrumeiropu, Latviju. Arī mana organizācija aicināja skolēnus doties tieši uz šīm valstīm.

– Pastāsti par savu organizāciju!
– Tās nosaukums ir „YFU" – Youth for understanding (jaunieši sapratnei). Šī organizācija veidota tikai jauniešiem, un man to ieteica draudzene. Es pieteicos internetā, aizpildīju dokumentus, pēc tam devos uz interviju – intervētāji pētīja manu uzvedību, saskarsmes spējas. Mums sniedza arī dažādu informāciju un gatavoja ceļam uz ārzemēm.

– Kad tu iesaistījies YFU?
– 2010. gada janvārī – pagāja pusotrs gads, līdz varēju doties uz savu izvēlēto valsti. Bija jāaizpilda daudz dokumentu, tad ar interneta starpniecību meitene no MVĢ izvēlējās mani pieņemt savā ģimenē, sākām komunicēt.

– Ko par nodomu doties uz Latviju sacīja tava ģimene?
– Ģimene nesaprata, kāpēc es to vēlos, bet ļāva man pašai pieņemt lēmumu, uzņemties atbildību un īstenot savu sapni. Mazajam brālim šķita, ka man šeit varētu būt interesanti.

– Kad ieradies Latvijā?
– 2011. gada 20. augustā (21. augustā ir mana dzimšanas diena). Ierados no Frankfurtes ar lidmašīnu, kopā uz Latviju no YFU devās ap 10 cilvēku. Vispirms ieraudzīju McDonald, biju „Lido" – šīs vietas mani neuzrunāja. Savukārt, kad ierados Madonas apkārtnē, viss bija ļoti atšķirīgs no manas ierastās vides, mājām. Skola šķita ļoti tīra, skolēni – disciplinēti, gudri, pārņēma bažas, ka man ies grūti mācībās. Ierodoties Latvijā, zināju tikai dažus vārdus latviski, piemēram, „paldies", „labdien". Mums organizācijā bija stāstīts par dzīvi šeit, kas mūs var sagaidīt Austrumeiropā, iepazīstināja ar latviešu mentalitāti, ka latvieši esot apdomīgi, atturīgi. Šķita, ka esmu gatava sākt dzīvi jaunā valstī.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 31.10.2012.

Autore: LĪGA APSĒNA

Foto no personiskā arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px