Intervija ar apmaiņas skolnieci no Vācijas FARINU JANSEN (18), kas pagājušajā mācību gadā mācījās Madonas Valsts ģimnāzijā (MVĢ), norisinājās īsi pēc skolas beigšanas. Tagad Farina jau atgriezusies savā dzimtajā Vācijā, savā skolā, pie ģimenes un draugiem, bet atmiņā noteikti paliks arī gada laikā Latvijā gūtie iespaidi un iegūtie draugi.
– Kāpēc izvēlējies doties uz Latviju?
– Man bija interese par Austrumeiropu, nebija svarīga tieši konkrēta valsts, uz kuru doties. Sākotnēji gribēju braukt uz Igauniju, taču tas nebija iespējams, tāpēc izvēlējos Latviju. Mēs Vācijā daudz nedzirdam par Austrumeiropu, Latviju. Arī mana organizācija aicināja skolēnus doties tieši uz šīm valstīm.
– Pastāsti par savu organizāciju!
– Tās nosaukums ir „YFU" – Youth for understanding (jaunieši sapratnei). Šī organizācija veidota tikai jauniešiem, un man to ieteica draudzene. Es pieteicos internetā, aizpildīju dokumentus, pēc tam devos uz interviju – intervētāji pētīja manu uzvedību, saskarsmes spējas. Mums sniedza arī dažādu informāciju un gatavoja ceļam uz ārzemēm.
– Kad tu iesaistījies YFU?
– 2010. gada janvārī – pagāja pusotrs gads, līdz varēju doties uz savu izvēlēto valsti. Bija jāaizpilda daudz dokumentu, tad ar interneta starpniecību meitene no MVĢ izvēlējās mani pieņemt savā ģimenē, sākām komunicēt.
– Ko par nodomu doties uz Latviju sacīja tava ģimene?
– Ģimene nesaprata, kāpēc es to vēlos, bet ļāva man pašai pieņemt lēmumu, uzņemties atbildību un īstenot savu sapni. Mazajam brālim šķita, ka man šeit varētu būt interesanti.
– Kad ieradies Latvijā?
– 2011. gada 20. augustā (21. augustā ir mana dzimšanas diena). Ierados no Frankfurtes ar lidmašīnu, kopā uz Latviju no YFU devās ap 10 cilvēku. Vispirms ieraudzīju McDonald, biju „Lido" – šīs vietas mani neuzrunāja. Savukārt, kad ierados Madonas apkārtnē, viss bija ļoti atšķirīgs no manas ierastās vides, mājām. Skola šķita ļoti tīra, skolēni – disciplinēti, gudri, pārņēma bažas, ka man ies grūti mācībās. Ierodoties Latvijā, zināju tikai dažus vārdus latviski, piemēram, „paldies", „labdien". Mums organizācijā bija stāstīts par dzīvi šeit, kas mūs var sagaidīt Austrumeiropā, iepazīstināja ar latviešu mentalitāti, ka latvieši esot apdomīgi, atturīgi. Šķita, ka esmu gatava sākt dzīvi jaunā valstī.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 31.10.2012.
Autore: LĪGA APSĒNA
Foto no personiskā arhīva