22. novembrī tika paziņoti eseju konkursa vidusskolēniem „Ko ES pilsonim nozīmē latviešu valoda?" uzvarētāji.
Konkursa iniciatore Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere laureātu apbalvošanas ceremonijā pateicās par atsaucību un lieliskajiem darbiem.
Viena no šī konkursa laureātēm – trešās vietas ieguvēja – ir Ērgļu vidusskolas skolniece Marta Suveizda. Uzaicinājumu viesoties Gaismas pilī 2014. gada janvārī ieguva arī skolotāja Mārīte Breikša, kas konsultēja darba izstrādes gaitu. Tā kā Marta šajā dienā piedalījās novada bioloģijas olimpiādē un nevarēja personīgi ierasties, lai saņemtu Atzinības rakstu un konkursa atbalstītāju sarūpētās veltes, tās piektdien aizceļoja uz Ērgļiem.
Saskaņā ar žūrijas vērtējumu, tika piešķirtas divas pirmās vietas: Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolnieces Agneses Karlsones darbam un Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolnieces Maijas Sīmanes darbam. Pirmo trīs vietu ieguvēji saņēma galveno balvu – apmaksātu ekskursiju uz Rīgu, lai īpašā vizītē apmeklētu jauno bibliotēkas ēku –
Gaismas pili.
Konkurss „Ko ES pilsonim nozīmē latviešu valoda?" tika izsludināts Eiropas Valodu dienā, 26. septembrī, ar mērķi veicināt skolēnu interesi par valodas politiku Latvijā un Eiropā, apzinoties to kā mūsu nacionālo vērtību. Iesūtītos darbus vērtēja Andris Vilks, Nora Ikstena, Māris Baltiņš, Jānis Valdmanis un Inta Dimzule.
Autore: INESE ELSIŅA