Projekta „Animācijas „Gaismas ilustrācija"" ietvaros tika izsludināts un noslēdzās bērnu un jauniešu ilustrāciju konkurss „Zem Vidzemes debesīm", kurā dalībnieki tika aicināti ilustrēt Jāņa Simsona dzejoļus.
8. aprīlī Jāņa Simsona Madonas mākslas skolā ritēja konkursa uzvarētāju sumināšanas pasākums. Kā pastāstīja skolas direktore Kristīne Šulce, kopumā tika saņemts 321 darbs no Barkavas, Kusas, Dzelzavas, Praulienas, Bērzaunes, Riebiņu pamatskolas, Liepnas internātpamatskolas, Madonas pilsētas 1. vidusskolas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas, Ērgļu, Lubānas, Gulbenes, Smiltenes, Valkas, Jēkabpils, Jumpravas mākslas skolām.
Darbus varēja apskatīt klātienē skolas telpās, bet plašākai publikai konkursa darbi jūnija sākumā būs skatāmi Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Par konkursa uzvarētājiem vecuma posmā 7-9 gadi kļuva: 1. vieta – M. M. Kalniņš (Gulbenes MS) un K. Kadiķe (Smiltenes MS), 2. vieta – K. Bērziņa (Smiltenes MS), E. Šverna (Smiltenes MS), 3. vieta – M. Liepiņa (Jumpravas MS), R. Pēčs (Dzelzavas pamatskola). Vecuma posmā 10-15 gadu 1. vieta – J. Dzelme (Madonas MS), E. Vītola, 2. vieta – A. Sudrabiņa (Madonas MS), V. Kuplais (Smiltenes MS), 3. vieta – D. Rūse (Gulbenes MS), M. S. Štila (Ērgļu MS). Vecuma posmā 16-19 gadu 1. vieta – S. Zepa (Madonas Valsts ģimnāzija), 2. vieta – S. Sirsniņa (Madonas Valsts ģimnāzija), 3. vieta – Z. Kļaviņa (Madonas Valsts ģimnāzija).
– Konkursos piedalos regulāri un mākslas skolā man mācīties patīk, – laikrakstam atklāja Ērgļu Mākslas un mūzikas skolas 5. kursa audzēkne Marta Simona Štila. – Skolā ir brīva un radoša atmosfēra, ko vienmēr novērtēju. Savu profesionālo ceļu arī vēlos saistīt ar mākslu.
Martas Simonas skolotājs Andris Džiguns piebilda, ka par panākumu vēl kādā konkursā Ērgļu Mākslas un mūzikas skolas audzēkne rudenī devās braucienā uz Briseli. Konkursā „Zem Vidzemes debesīm" piedalījās divi šīs skolas audzēkņi, godalga tika Martai Simonai.
– Zīmējumu konkursā piedalīties mani rosināja vizuālās mākslas skolotāja, – vēstīja 4. klases audzēknis Rihards Pēčs no Dzelzavas pamatskolas. – Mācību stundās zīmējām visa klase, manu konkursa darbu žūrija novērtēja kā labāko. Brīvajā laikā parasti sportoju, bet zīmēšanai arī nav ne vainas.
– Esmu beigusi mākslas skolu, taču konkursā mūs piedalīties aicināja ģimnāzijas vizuālās mākslas skolotāja, – atklāja Madonas Valsts ģimnāzijas audzēkne Sintija Zepa. – Zīmējām visa klase. Tā kā nākotnē vēlos virzīties pa citu ceļu (mani interesē zinātne), mākslai tik daudz laika veltīt neizdodas.
Projekta ietvaros īstenojās vēl kāda iecere – satikties ar Latvijā atpazīstamu animatori Daci Liepu. Klātesošie uzzināja par viņas pieredzi filmiņu veidošanā un paši izmēģināja veidot animācijas kadrus. Tāpat visi kopā noskatījās filmu „Gaismas ilustrācija – Zem Vidzemes debesīm", kurā izmantoti konkursantu veidotie darbi un zīmējumi.
– Tā kā visas balles parasti beidzas ar salūtu, šodien jūs aicināšu veidot ko līdzīgu, – atklāja Dace Liepa. – Konkursa dalībniekiem būs iespēja strādāt pie kino salūta, un tas šoreiz taps no papīrīšiem un zīmējumiem.