Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Ak, skaistā Islande…

KALVIS KĀRLIS VANAGS

Autors • 06.12.2018.

Ak, skaistā Islande…
Burtu lielums

Tūlīt pēc Latvijas valsts simtgades, agrā 19. novembra rītā, pieci Madonas pilsētas vidusskolas 11.b klases skolēni un divas pavadošās skolotājas devās ceļā no starptautiskās lidostas „Rīga" uz Reikjavīku Islandē, lai piedalītos Ziemeļvalstu skolu kopprojektā „Nordplus".

Lai nokļūtu Reikjavīkā, vispirms bija jālido uz Helsinkiem Somijā; pirmais lidojums bija īss – tikai stunda. Helsinkos, gaidot nākamo lidojumu, bija jāpavada četras stundas, bet pats lidojums Helsinki-Reikjavīka ilga trīs stundas un bija ļoti ērts, jo bija iespējams skatīties filmas un kārtīgi izgulēties.
Projektā piedalījās jaunieši no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Dānijas un, protams, Islandes. Projekta Islandes mobilizācijā Madonas pilsētas vidusskolu pārstāvēja: Evija Bebre, Valters Sipāns, Ingars Arājs, Kalvis Kārlis Vanags un Lauris Gruduls. Skolēnus pavadīja divas skolotājas: Irina Šutka un Lidija Butlere.
Projektā esam iesaistīti jau otro gadu, tāpēc jau zinājām, ko sagaidīt un ko sagaida no mums. Tomēr viens no lielākajiem pārsteigumiem bija dzīvošanas apstākļi, ar kuriem saskārāmies pirmajā dienā, bet pie tiem varēja ātri pierast.
Otrajā dienā bija sevi jāprezentē citu valstu komandām. Tas noritēja veiksmīgi, bet atskats uz prezentācijām liek izdarīt secinājumus, ka tomēr ir jāmeklē un jāstāsta vairāk interesantu faktu par katru valsti. Pašas prezentācijas, kuru mērķis bija visus savstarpēji iepazīstināt, notika jau pēc kopīgajām fiziskajām aktivitātēm, kuru laikā visi jau it kā bijām saskatījušies un aprunājušies.
Trešajā dienā mūs sadalīja grupās. Katrā grupā bija pa vienam dalībniekam no katras pārstāvētās valsts. Grupu uzdevums bija pārspriest un diskutēt par šīs mobilizācijas tematu „Infrastruktūra un tās problēmas". Temats bija salīdzinoši viegls, un mums tika atļauta liela domu brīvība. Tas noveda pie dažām patiesi nepārspējamām idejām, ar kuru palīdzību varētu atrisināt pasaules enerģijas krīzi, piemēram, izrakt zemē caurumu, kura dzīlēs varētu iegūt ģeotermālo enerģiju, vai arī noklāt lielas platības ar stiklu, kas spētu pārvērst vibrācijas enerģijā. Šīs dienas noslēgumā saņēmām sertifikātus par dalību projektā.
Projekta ceturtajā dienā mums bija iespēja izbaudīt Islandes dabu, dodoties ekskursijā ar autobusu. Bija interesanti un neparasti redzēt lavas laukus, fumarolas (fumaro-
las – sakarsēta tvaika un vulkānisko gāzu strūklas, kas izplūst no vulkāniskas izcelsmes plaisām) un Zilo lagūnu.
Projekta piektajā dienā devāmies mājās. Mūsu mājupceļš sākās pulksten trijos naktī, bet, par laimi, lidojumā Reikjavīka-Stokholma, kas ilga trīs stundas, varēja labi izgulēties. Stokholmā mūsu grupa gandrīz nepaspēja uz lidojumu, bet kopumā atgriešanās noritēja veiksmīgi.
Liels paldies ir jāsaka projekta organizatorei Irinai Šutkai, kā arī Madonas novada domei, kas nodrošināja transportu gan uz lidostu, gan no tās.


07.12.2018.

 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px