Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aizvadīts “Gribu būt mobils” pusfināls

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 28.01.2020.

Aizvadīts “Gribu būt mobils” pusfināls
Burtu lielums

Vakar, 28. janvārī, Kusas pamatskolā pulcējās desmit 6.-8. klašu komandas no Madonas un Gulbenes reģiona, lai cīnītos par uzvaru pusfinālā CSDD konkursā par ceļu satiksmes drošību „Gribu būt mobils".

Šis ir izglītojošs konkurss 6.-8. klašu skolēniem, kā topošajiem un esošajiem velosipēdu un mopēdu vadītājiem, par ceļu satiksmes drošību. Pusfināli norisināsies līdz pat 6. februārim, un tajos tiks noteiktas veiksmīgākās komandas, kas turpinās cīņu finālā.

Pusfināla cīņā Kusas pamatskolā piedalījās desmit labākās un zinošākās komandas: Strautiņu pamatskolas komandas – „Strauti 1" un „Strauti 7", Varakļānu vidusskolas 7.a klases komanda, Alūksnes pilsētas sākumskolas komanda „Vilki uz riteņiem", Stāķu pamatskolas komanda „Stāķi", Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas komanda „TORI", Kusas pamatskolas komanda „Kusa 67", Dzelzavas pamatskolas komanda „Netrafarētie", Varakļānu vidusskolas komanda „Magnētiņi" un Barkavas pamatskolas komanda „Quattro + 1".
Kā pastāstīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) sabiedrisko attiecību speciāliste Valda Kjaspere, jaunieši priecājas par šo konkursu, aktīvi iesaistās izziņas procesā un cītīgi gatavojas konkursam.
– Šogad konkurss „Gribu būt mobils" piesaistījis dalībnieku rekordskaitu, pieteicās ap 500 skolēnu komandu no visiem Latvijas novadiem. Ir ļoti nozīmīgi, ka bērni paši izrāda iniciatīvu un vēlmi mācīties, apgūt jaunas un dzīvē nepieciešamas lietas, – novērtēja Valda Kjaspere. – Zināšanas ir jāiegūst, ne tikai izlasot likumu un to iegaumējot, bet arī izprotot tā būtību. Bērni to var izdarīt pašmācības ceļā, bet ne vienmēr tas sniedz gaidīto rezultātu. Šie konkursi ir orientēti tieši uz plašākām satiksmes noteikumu zināšanām. Vispirms skolēni apgūst prasmes un zināšanas, lai pārvietotos ar velosipēdu. Nākamais solis jau ir mopēdi. Pāreja no viena braucamā uz citu, aug prasības noteikumu pārzināšanā. Šis konkurss palīdz jauniešiem ne tikai apgūt jaunas zināšanas, bet arī saskatīt dažādas situācijas, analizēt tās, domāt uz priekšu. Tāpat šis konkurss ir mudinājis bērnus domāt un rūpēties par līdzcilvēkiem, daloties ar savām zināšanām.
Konkursa „Gribu būt mobils" pusfinālā komandām bija jāveic dažādi uzdevumi.
– Jauniešiem atraktīvas šķiet sacensību formas, kas cieši saistītas ar tehnoloģiju izmantošanu, tāpēc konkursa dalībnieki atbild uz testa jautājumiem, lietojot planšetdatorus. Vienā no sacensību sadaļām skolēni iejūtas satiksmes drošības speciālistu lomā un veido pareizi organizētas satiksmes shēmas. Savukārt noslēgumā notiek mājasdarbu prezentācija. Šā mācību gada konkursa mājasdarba tēma – „Ir labi būt labam". Komandai bija jāizveido savā skolā vai citā sabiedriskā vietā kampaņa vai pasākums par satiksmes dalībnieku savstarpējo kultūru un cieņu, par pamatu ņemot gājējus, velosipēdu un mopēdu vadītājus. Skolēniem ir fantastiska izdoma. Jau iepriekšējos pusfinālos esam redzējuši interesantas un aizraujošas idejas, kā sabiedrībai pastāstīt un parādīt, ko nozīmē būt labam, – iespaidos dalījās CSDD sabiedrisko attiecību speciāliste Valda Kjaspere.
Kā uzsvēra Valda Kjaspere, neformālās izglītības projekta ietvaros skolās klases audzināšanas vai sociālo zinību stundās jāapgūst ceļu satiksmes noteikumi.
Valda Kjaspere norādīja: – Ne vienmēr šajās stundās to ir iespējams apgūt. Uzskatu, ka bērniem, kuri piedalās konkursā, ir ļoti veicies. Viņi ir atraduši zinošus skolotājus, kas ar interesi un lielu entuziasmu strādā, lai bērni apgūtu satiksmes noteikumus, kas noteikti turpmāk noderēs, piemēram, dodoties kārtot autovadītāja apliecību, jo pamatzināšanas jau būs iegūtas.
Kusas pamatskolā skolēni ceļu satiksmes noteikumus apgūst interešu pulciņā, un par to rūpējas pamatskolas direktors Agris Sārs.
– Pulciņā galvenā uzmanība tiek veltīta ceļu satiksmes noteikumiem. Gatavojamies arī sacensībām. Šis konkurss ir paredzēts vecāko klašu skolēniem, kur pamatā ir teorētiskie jautājumi, savukārt jaunākajām klasēm (līdz 5. klasei) sacensībās ir arī praktiskā daļa. Šajos konkursos skolēni piedalās jau daudzus gadus. Interese ir, lai gan jāsaka, ka izteikti tas ir jaunākajiem bērniem, – stāstīja Agris Sārs.
Konkurss Kusas pamatskolā norisinās jau trešo gadu, jo kāda no skolas komandām izcīna iespēju piedalīties arī pusfinālā.
– Gatavojoties sacensībām, tiek izveidotas vairākas komandas. Šogad pieteicās četras komandas, taču punktu skaits nebija pietiekams. Kusas pamatskolu pārstāv viena komanda „Kusa 67". Manuprāt, tas ir ļoti labs rezultāts, jo kopumā pieteicās ap 500 komandu un pusfinālos piedalās 70 labākās no visiem Latvijas novadiem, – uzsvēra skolas direktors. – Galvenais mērķis, kāpēc mēs iesaistāmies šajos konkursos, ir piedalīties, lai būtu interesanti, lai pašiem ir prieks piedalīties. Uzskatu, ja netiek gūts prieks, tad nav vērts turpināt. Protams, motivācija ir arī balvas, bet ne vienmēr visi ir gatavi ieguldīt pietiekami daudz darba, lai sasniegtu labus rezultātus.



29.01.2020.

 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px