Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Viedokļi: gatavošanās XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem

INESE ELSIŅA

Autors • 15.12.2022.

Burtu lielums

#SIF_MAF2022

Ērgļu saieta nama vadītāja Sandra Avotiņa: — Jauktais koris “Ērgļi” ir ar senām tradīcijām bagāts kolektīvs, kura pirmsākumi meklējami jau pirmajos Dziesmu svētkos 1873. gadā.
 

Lielākā vai mazākā sastāvā tas turpina skandēt dziesmu līdz pat šodienai. Kora meistarību savulaik kaldināja diriģenti Jānis Sprancmanis, Mārīte Pizāne (tagad Taškāne), Armands Zavadskis, Māris Kupčs, Antra Purviņa, Ralfs Šmīdbergs, bet kopš rudens kora māksliniecisko vadību un diriģenta pienākumus veic jauna, enerģiska diriģente Marika Slotina-Brante. Ralfam Šmīdbergam līdzīgi kā savulaik Antrai Purviņai tika piedāvāts darbs Rīgā, tāpēc smejamies, ka mūsu koris ir ģēniju inkubators.
Svētkiem gatavojas arī TLMS "Ērgļi". Daudzus gadus studiju vadīja Sandra Lauberte, nesen vadītājas pienākumus pārņēma Rudīte Platā. Studija darbojas saieta nama telpās, dalībnieces auž segas, linu dvieļus,
galdautus, plecu lakatus, tautiskos brunčus, ada cimdus un zeķes, tamborē sedziņas. Ar audēju darinātajiem tautiskajiem brunčiem dižojas mūsu pašmāju deju kolektīvi.

Madonas kultūras nama koklētāju ansambļa "Rasa" un J. Nor-viļa Madonas mūzikas skolas koklētāju ansambļa vadītāja Inese Ābola:
– Dziesmu svētkiem cītīgi gatavojamies. 16. oktobrī braucām uz Cēsīm, kur notika modelēšanas koncerts, 26. martā plānots kopmēģinājums Valmierā, 16. aprīlī Cēsīs vai 22. aprīlī Rīgā būs koklētāju ansambļu skate.
Plānots, ka 2023. gada vasarā XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku kokļu lielkoncertā piedalīsies gandrīz 400 koklētāju trīs vecuma grupās. Kokļu mūzikas lielkoncerts "Laika upe" ritēs 6. jūlijā Ķīpsalā. Repertuārs mūzikas skolas sastāvam ir ļoti normāls, bet B grupai, ko spēlē ansamblis "Rasa", repertuārs ir bezjēdzīgi grūts un nav arī skaists. Piemēram, jaundarbs "Rīta gaismā" ir grūts, tomēr skaists, savukārt daži skaņdarbi ir īsts savārstījums, par ko viens no mūsu ansambļa dalībniekiem tā arī pajautāja: "Vai kāds vispār ko tādu gribēs klausīties?"
Diemžēl mēs neko nevaram iebilst. Mākslinieciskā virsvadītāja ietiepās, ka vajag tieši šos skaņdarbus, un pārējo viedokli neņēma vērā. Lai iemācītos, tas prasa nenormālas pūles, tāpēc jautājums – vai ciešanas ir tā vērtas? Gribētos, lai pašiem ir prieks spēlēt un cilvēkiem ir prieks klausīties. Lai tas nesagādā tik nenormālu pārslodzi.

16.12.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px