#SIF_MAF2022
– Liepājā strādāju ceturto gadu, – komentē Andris Buiķis, bundzinieks, komponists, aranžētājs, sitaminstrumentu pedagogs Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā.
– Neesmu no pedagogiem, kas rotaļājas: ja redzu, ka nav vērts, tā arī saku. Skolotāja uzdevums ir iedvesmot, bet, ja tas nestrādā, ir jāpasaka godīgi, lai audzēknis netērē laiku. Viņam ir slinkums, viņam nesanāk, viņš skrūvē močus vai mīl sēdēt un ko programmēt pie datora, tad skaidrs, ka jāiet cits ceļš. Mūzikas apguve prasa laiku, ir jāiegulda vismaz 10 000 stundu ikviena mūzikas instrumenta apguvē, lai vispār varētu sākt. Lai saprastu, ar ko nodarbojies, cienītu mūziķa profesiju un savu instrumentu, desmit stundas dienā spēlēšanai ir jāatrod.
Pats esmu laimīgs, ka daru to, kas man patīk. Beidzu Madonas mūzikas skolu, bungas mācījos Rīgas 100. vidusskolā, absolvēju Amsterdamas Konservatorijas džeza sitaminstrumentu nodaļu, muzicēju ar labākajiem vietējiem skatuves māksliniekiem un joprojām veicu aktīvu koncertdarbību, strādāju ierakstu studijās. Arī jaunajiem iesaku iet mūzikas ceļu. Tas ir uzdevums, darbs un reāls piepildījums.
Paralēli skolotāja darbam spēlēju vairākās grupās – "Very Cool People", "LUPA", "Pump Trio" -, esmu sesijas bundzinieks Marijai Naumovai un citiem dziedātājiem. Ar madoniešiem darbojamies apvienībā "Kolektīva Indivīdu Masa", kas nav komerciāls projekts, bet tajā izliekam sevi visu.
15.07.2022.