Cesvainē bāzētais salons “Divi torņi” — pasākumu vieta ar skaistu dārzu, kafejnīcu — ziemas sezonā bija slēgta, taču, gaidot pavasari, varam sākt plānot tur būt.
– "Divu torņu" vasara būs bagāta ar pasākumiem, – apstiprina salona īpašniece Sanita Ozola (attēlā). – Priecājos, ka esam guvuši atbalstu Madonas novada pašvaldības 2026. gada Kultūras projektu konkursā projektam "Vasaras vakari Torņos". Tas nozīmē, ka jau pavisam drīz – 1. maijā – salonā "Divi torņi" sadarbībā ar Austras biedrību notiks mūziķu apvienības "Labums" akustiskais koncerts. Uzstāsies Simona Rača-Rūce (balss), Jānis Rūcis (balss, ģitāra) un Roberts Dinters (balss, ģitāra). Mūziķi ieradīsies no Liepājas, koncertā skanēs Imanta Kalniņa un citu autoru dziesmas.
9. maijā "Divos torņos" ar akustisko koncertu viesosies franču mūziķi Pols Bruso (klavieres) un Matjē Mecgērs (saksofons). Šis duets sola brīvu plūsmu starp džezu, klasisko mūziku, laikmetīgo mūziku un folku, atstājot plašu telpu arī improvizācijām.
22. maijā Torņu koncertdārzā plānota Cesvaines tautas teātra un Cesvaines pūtēju orķestra koncertizrāde. Savukārt no 24. līdz 26. jūlijam "Divu torņu" koncertdārzā ar vairākiem koncertiem klausītājus atkal priecēs dziesminieku festivāla "Trubadūrs" mūziķi.
8. augustā plānota tikšanās un radošā meistarklase ar franču mākslinieci Martinu Lafonu, bet 15. augustā Torņu koncertdārzā notiks aktrises Karīnas Tatarinovas un ģitārista Mika Akota koncerts.
– Plānots, ka jūnijā nedēļas nogales mūsu salonā būs atvērtas, – turpina Sanita. – Tā salonam būs jau padsmitā sezona, dārzam – desmitā, bet uzņēmumam šogad aprit 21 gads.
Jautājot, kāda bija iepriekšējā sezona, saņemu atbildi, ka ar dziesminieku festivāla "Trubadūrs" norisi salons ir pacēlis savu "latiņu". Milzīgais cilvēku pieplūdums, visu uzņemšana šo svētku nedēļu padarīja par neaizmirstamu. Aktīvi vasarā bijuši arī tūristi, kas visvairāk ieradās no Latvijas dažādām vietām, arī Igaunijas.
Jautājot, ko prasa dārza uzturēšana, Sanita stāsta: – Visi saudzējamie augi, saknes ziemā glabājas vēsākā vietā "Divos torņos". Maijā tos nesam ārā, diedzējam, pārstādām. Prieks, ka pašvaldība šogad piešķīra vienu jaunieti, līdz ar to būs aizpildīta vakance – florista palīgs. Dārzu parasti veidoju, vadoties no sajūtām, un katru gadu ir citi akcenti. Šogad man vairāk velk uz ziedošajiem dārzeņiem, redzēs, kas sanāks. Vasarā priekšā, protams, ir augu laistīšana, ravēšana, daudz darba. Iedvesmai maijā braukšu uz Londonas Čelsijas dārziem, līdz ar to Torņos noteikti parādīsies kāds akcents arī no Londonas ziedu šova apmeklējuma.
14.04.2026.