Nespēju pierast, ka esmu mājās, ka atgriezusies ierastā ikdiena, pēc kuras, prom esot, tik ļoti ilgojos. Nakts sapņos arvien braucu ar laivu, arvien skan krievu valoda. Daugava mani satvērusi un vairs neatlaiž.
Stingru lēmumu par to, ka braukšu pa Daugavu no tās iztekas līdz ietekai jūrā, pieņēmu šā gada janvārī, jo iepriekšējā gada rudenī tika uzbūvēta jauna vikingu laiva „Nameisis". Īstais brīdis doties ceļā no varjagiem uz grieķiem. Ekspedīcijā piedalās: „Nameiša" īpašnieks SIA „A. A. Mežmalas" valdes loceklis Oskars Petrovs; burātājs un laivas kapteinis Aigars Pampe; galdnieks, kas veicis lielu daļu darbu, būvējot laivu, Aldis Spārītis; kajakisti jeb straujūdens airētāji Kaspars Celmiņš un Inese Lasmane; operators Matīss Spaile; filmas pētnieks Guntars Graiksts un fotogrāfs Māris Maskalāns.
30. aprīļa vakarā uzsākam ceļu uz Krieviju, kur Valdaja augstienē iztek manai mājai garām tekošā upe Daugava. Pateicoties Latvijas konsules Vitebskā Dagnijas Lāces-Ates atbalstam, nav īpašu problēmu, ne šķērsojot robežu, ceļojumu uzsākot, ne pa upi šķērsojot divas robežas, mājup braucot.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.06.2014.
Autors: ARVĪDS APFELBAUMS,
ekspedīcijas vadītājs
MĀRA MASKALĀNA foto