Smagā roka grupa "Bloody Heels" ir no Rīgas, un tā pastāv jau nedaudz vairāk kā sešus gadus. Pavisam nesen tā viesojās mūsu pusē, Veckalsnavā, kur tika uzņemts dziesmas videoklips.
Grupa ir izlaidusi vienu EP un 2017. gadā pilno debijas albumu "Through Mystery", kā arī vairākus mūzikas videoklipus, no kuriem lielāko daļu režisējis un filmējis Ivo Skanstiņš. Šobrīd grupa strādā pie otrā albuma, un grupas pārstāvji ar prieku paziņo, ka ir noslēguši līgumu ar vienu no rokmūzikas vadošajām ierakstu kompānijām "Frontiers Music Srl".
Lai dziesma uzrunātu klausītājus, tai ir nepieciešams arī interesants, aizraujošs un īpašs noformējums – videoklips.
Beāte Olekte par izvēli videoklipu filmēt Veckalsnavā stāsta: – Lokācijas meklēšanas periods ilga diezgan ilgu laiku, varētu pat teikt, ka apskatījām katru Latvijas stūrīti, jo režisoram un operatoram Ivo Skanstiņam bija skaidra vīzija par to, ko viņš mūzikas videoklipā vēlas redzēt un darīt. Tā bija galvenā vadlīnija, pēc kuras skatījāmies. Izskatījām visu, sākot no pamestām muižām, rūpnīcu ēkām, līdz nonācām pie baznīcām. Jāsaka liels paldies Kalsnavas evaņģēliski luteriskās draudzes priekšniecei Skaidrītei Gozei par atļauju filmēt baznīcas drupās, kā arī liels paldies režisoram un operatoram Ivo Skanstiņam, brīnišķīgajai producentei Gundai Bergmanei.
Jautājot Beātei, kāda ir galvenā dziesmas doma, motīvs, par ko tā stāsta, viņa atzīst: – Principā šobrīd daudz ko vēl nevaram atklāt. Jāsaglabā nedaudz intrigas, noslēpuma. Labs nāk ar gaidīšanu, tā teikt. Īsumā vienā teikumā varu sacīt – dziesma vēsta par to, ka dzīvojam apkārt krimināliem izcilprātiem un pat neapjaušam, kuri patiesībā ir "īstie" noziedznieki.
Pēc Beātes vārdiem, filmēšana bija aizraujoša.
– Filmēšana noritēja tik ilgi, cik arī bija gaidīts – no pirmās saules norietēšanas minūtes līdz pat pirmajam dienasgaismas mirklim un pat nedaudz ilgāk. Gribam atvainoties visiem vietējiem iedzīvotājiem par lielo troksni līdz pat rīta gaismai. Tiesa, tā bija tikai pati filmēšana. Viss komandas darbs bija krietni vien ilgāks – jau no filmēšanās dienas rīta līdz nākamās dienas pusdienlaikam. Liels paldies komandai par ieguldīto darbu. Jāsaka tā, ka filmēšana nebūtu izdevusies, ja nebūtu tādu lielisku atbalstītāju kā "Arkogints", "Cinevera" un "Burka" – par tehnikas un laukuma inventāra nodrošināšanu, – uzsver Beāte. – Visi masu skatu aktieri bija vietējie iedzīvotāji. Bijām ļoti pārsteigti par atsaucību un ļoti to novērtējām. Cerams, ka šī filmēšanās pieredze sagādāja viņiem daudz prieka un ka nākotnē atsauksies vēl. Tiešām brīnišķīgi. Uzdevums nebija no vieglākajiem – salt, mirkt un izskatīties baisi. Tas, ko redzējām no malas, bija tiešām iespaidīgi. Par laimi, nekādu trako atgadījumu nebija. Kuriozs gan bija, mūsu ģitārists vienā no filmēšanas kadriem pamatīgi paslīdēja uz slapjiem akmeņiem. Viss beidzās veiksmīgi un bez traumām, bet izbīlis gan bija.
Patīkami iespaidi ir par Madonas pusi un cilvēkiem. Brīnišķīgi skaista vieta, ko gan citu var pateikt! Bet lielākais ieguvums ir tur apkārt esošie cilvēki, no kuriem saņēmām lielu atbalstu, un viņu atsaucība tiešām atviegloja visu filmēšanas procesu. Sakām ļoti lielu paldies Kalsnavas pagasta pārvaldei, Kalsnavas arborētumam, Valsts mežiem, kaimiņienei Daigai ar visu ģimeni, Ritai Elstei, Valdai Tračumai ar vīru, kempingam "Upmalas" un tā saimniecei Marijai par ļoti garšīgajām maltītēm, Madonas bērnu un jauniešu centram un vadītājai Aldai Eglītei. Varbūt kādreiz atkal viesosimies Madonas pusē, ja būs īstā lokācija stāstam un vieta izskatīsies tikpat brīnišķīgi kā šī – Veckalsnavas baznīcas drupas.
Uz jautājumu, kad grupas faniem tiks nodota jaunā dziesma un videoklips, Beāte nosaka: -Viss atkarīgs no tā, kad tas tiks pabeigts un kad ierakstu kompānija izdomās to laist tautās.
18.10.2019.