Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Vasara – piedzīvojumu laiks

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 12.09.2019.

Vasara – piedzīvojumu laiks
Burtu lielums

Vasara ir vislabākais laiks, kad doties skaistos un neaizmirstamos piedzīvojumos. Garo vasaras brīvlaiku jaunieši pavada visdažādākajos veidos – vieni strādā, citi dodas uz nometnēm, bet lielākie entuziasti nenorimuši turpina iesaistīties jaunatnes dzīvē, organizējot pasākumus un realizējot mazos un lielos projektus.

Jāņukalna jauniete Dagnija Mažajeva jau trīs gadus aktīvi iesaistās jauniešu dzīvē, cik vien spēj, to arī mēģina uzlabot.

Dagnija divus gadus darbojas Kalsnavas pamatskolas pašpārvaldē, ir tās priekšsēdētāja. Kā brīvprātīgā jauniete aktīvi darbojas Kalsnavas jauniešu centrā, kā arī iesaistās visos Madonas novada jauniešu domes rīkotajos pasākumos.
Darbs ar jauniešiem ir Dagnijas sirdslieta. Tāpat viņa ir gandarīta par sasniegtajiem rezultātiem un plašajām iespējām, ko paver katra diena.
– Šogad vasara ir bijusi piedzīvojumiem bagāta. Viens no lielākajiem darbiem, kas šovasar tika paveikts kopīgiem spēkiem ar citiem jauniešiem, nenoliedzami ir izremontētās telpas, kur aktīvi darbosies Jāņukalna jaunieši un tiks organizēti visdažādākie pasākumi, lai nekad nebūtu garlaicīgi, – uzsver Dagnija Mažajeva. – Lai gan ir atsākušās mācības un šogad jau mācos 9. klasē, cik vien iespējams, gan turpināšu aktīvi darboties pasākumu organizēšanā, gan tos apmeklēšu. Šis ir tas laiks, kad rūpīgāk jāsāk domāt, ko darīšu nākotnē, un esmu pārliecināta, ka to saistīšu ar līdzīgu nozari. Vēlos darīt to, kas man patiešām patīk un ir sirdslieta.
Dagnija vasarā cītīgi strādāja, īstenojot jauniešu projektu, iepazīstoties ar īstajiem cilvēkiem un izrādot interesi, viņa augusta pēdējo nedēļu pavadīja Igaunijā.
– Vasara tika aizvadīta nenogurstoši strādājot, īstenojot kopīgus sapņus. Strādājot pie jauniešu centra projekta, iepazinos ar projekta lektori Inesi Šubēvicu. Iepriekš biju redzējusi, ka viņas organizācija sadarbojas ar kaimiņvalstu organizācijām, lai kopīgi izveidotu jauniešu projektu jauniešiem vecumā no 13 līdz 18 gadiem. Tas mani ieinteresēja, izrādīju iniciatīvu, ka arī pati varētu iesaistīties, bet, pieaugot darāmajiem darbiem, lai īstenotu savu projektu, atmetu domu tajā iesaistīties. Bet, kad pienāca jauniešu centra un citu ideju projekta noslēgums, tajā piedalījās arī Inese Šubēvica. Un apstākļu sakritības pēc Inese uzaicināja mani pievienoties latviešu grupai, – atceras Dagnija.
Jauniete bija neizsakāmi priecīga par šo iespēju un, aprunājoties ar vecākiem, nolēma mesties šajā izaicinājumā. Kopā ar bijušo Kalsnavas jauniešu centra vadītāju Gati Teili 25. augustā Dagnija devās uz Igaunijas pilsētu Pērnavu, lai piedalītos projektā „Happy lifestyle Give&Get".
– Lai gan sākumā bija neziņa, kā viss norisināsies, pat bailes par gaidāmo došanos ceļā un likās, ka būs grūti sadraudzēties ar citiem jauniešiem, jo es taču nevienu nepazinu, tomēr es kļūdījos. Latviešu grupa bija ļoti draudzīga, jauka un saliedēta. Sākumā šķita, ka igauņu un lietuviešu jaunieši bija klusāki, kautrīgāki, bet, dienām ritot, ļoti sadraudzējāmies un varētu pat teikt, ka kļuvām par draugiem. Atceroties pirmās dienas nometnē, liels izaicinājums bija strādāt internacionālās grupās. Tas likās visgrūtākais, bet jāatzīst, ka tieši grupu darbs mūs saliedēja, labāk iepazinām cits citu. Nedēļas garumā iepazinām katru valsti, uzzinājām daudz jaunas un iepriekš nedzirdētas informācijas, nogaršojām nacionālos ēdienus un pat apguvām dažus vārdus igauņu un lietuviešu valodā. Caur radošajām darbnīcām iepazinām citu jauniešu vēlmes un intereses. Pārbaudījām savas spējas sporta spēlēs. Nometnē laiks paskrēja ātri un likās, ka nedēļa ir pārāk īsa. Pēdējās divas dienas gatavojāmies koncertam, kas notika vienlaicīgi ar igauņu Uguns nakti. Gatavojām afišas, veidojām dekorācijas, mācījāmies dejas un izvēlējāmies kopīgas dziesmas. Kad pasākums bija izskanējis, es sapratu, cik daudz šajā nedēļā ir piedzīvots un cik skumji, ka nākamajā dienā jau jādodas mājās. Atvadas vienmēr ir skumjas, un rīts pirms došanās mājās nepavisam nebija mans mīļākais. Neviens nevēlējās doties prom. Šī bija pirmā diena vasarā, kad tik daudz tika raudāts. Par dalību jauniešu projektā varu teikt tikai labas lietas. Tā bija lieliska pieredze, un, ja būs iespējams, noteikti atkal iesaistīšos. Iemācījos tik daudz – ne tikai sadraudzēties ar citiem jauniešiem, bet arī vislabākās kompetences, – par Igaunijā piedzīvoto pastāsta Dagnija.
Kā atzīst jauniete, vasara ir bijusi piepildīta ar visdažādākajām emocijām un bagātināta skaistām atmiņām.
– Manuprāt, katra mana diena ir piedzīvojumiem bagāta, gūstu jaunas zināšanas un pieredzi.
Atskatoties uz aizvadīto vasaru, varu teikt, ka tā bija fantastiska. Daudz ir piedzīvots, iegūti jauni draugi, idejas un nenovērtējams ģimenes atbalsts. Lai gan mani plāni nebija tik grandiozi, ir patiess prieks par paveikto, arī pašai par sevi, ka tik īsā laika posmā ir iespējams paveikt tik daudz. Tveru katru mirkli un iespēju. Tāpēc arī pavasarī izmantoju iespēju un devos uz Poliju, kur dzīvoju viesģimenē, bet jau oktobrī Erasmus+ projekta ietvaros poļu, itāļu un portugāļu 5.-9. klašu skolēni brauks pie mums uz Kalsnavas pamatskolu, – atklāj Dagnija.


13.09.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px