Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir brīnumiem piepildīts. Šajā laikā vairāk gribas darīt labas lietas, lai iepriecinātu līdzcilvēkus un uzburtu svētku noskaņu.
Aizvadītajās brīvdienās liels bija varakļāniešu pārsteigums, kad satumstot cauri pilsētas ielām izbrauca spoži un mirdzoši izrotāti traktori, ienesot ikviena sirdī prieku un ļaujot noticēt brīnumam. Gaišāku šo svētku laiku uzbūra dekšārietis JĀNIS KNIPP un viņa idejas atbalstītāji.
Taujājot, kā radās doma par šāda brīnuma īstenošanu, Jānis pastāsta: – Šādu aktivitāti organizējām pirmo reizi, bet ideja mieru nelika jau vairākus gadus. Paši dzīvojam Vācijā, un tur vairākus gadus pēc kārtas tiek organizēti šādi pasākumi. Lai iepriecinātu apkārtējos, tas radās kovida laikā, kad viss bija drūms, cilvēki laiku pavadīja tikai mājās. Lauksaimnieki izdomāja, ka cilvēki kaut kā jāiepriecina. Mēs ilgu laiku sapņojām par ko šādu, bet līdz šim nebija iespējas to īstenot. Un šogad sapratām, ka pietiek sapņot, ir laiks rīkoties! Sākotnēji bija plāns, ka brauksim garāku maršrutu, iepriecinot gan Dekšāru pagasta iedzīvotājus, gan varakļāniešus. Šo nākotnē vēlamies ieviest kā tradīciju.
Braucienā devās aptuveni divdesmit traktori. Īpaši tika piedomāts pie noformējuma, tos izrotājot ar krāsainām gaismas virtenēm, eglītēm un citām svētkiem tik piederīgām dekorācijām. Šis pārsteiguma moments priecēja ne tikai tos, kas steidza lūkot braucienu, bet arī pašiem dalībniekiem.
– Mūsu galvenais mērķis bija radīt svētku izjūtu, padarīt gaišāku Ziemassvētku gaidīšanas laiku. Visiem mūsu brauciena līdzdalībniekiem noteikti kļuva siltāk ap sirdi. Īpašs prieks bija, redzot visus, kas sanāca vērot braucienu, māja mums un priecājās. Sajūtas bija ļoti foršas, – prieku pauž Jānis. – Šobrīd, kad patiesi ir tumšs un ņemot vērā arī pasaulē un Latvijā notiekošo, ir svarīgi radīt prieku. Esmu gandarīts, ka mums kopā ar citiem tas izdevās.
Skatītāju vidū bija varakļāniete Daiga Mičāne, kura ar sajūsmu vēroja braucienu un no sirds priecājās par šādu notikumu.
– Šis pasākums jau iepriekš bija izziņots Facebook vietnē. Biju pievērsusi tam uzmanību un radās interese aiziet paskatīties. Tā arī svētdien attiecīgajā laikā ar ģimeni visi kopā devāmies uz izvēlēto vietu, no kurienes vērot braucienu, jo arī brauciena karte ar maršrutu, pa kurām ielām šie lampiņām izrotātie traktori dosies uz pilsētas centru, jau iepriekš bija norādīts, – pastāsta Daiga. – Jāsaka, ka šis brauciens pārspēja iedomas un realitātē bija daudz iespaidīgāks, nekā sākumā šķita. Tik daudz lampiņu, dekorāciju, ieguldītā darba! Bija tiešām patīkami skatīties, un tas bija arī kaut kas neredzēts mūsu pusē. Bija tiešām pārsteidzoši skaisti. Tas radīja vēl lielāku Ziemassvētku sajūtu, kuras mums mājās gan netrūkst. Bet vēl tas radīja tādu pacilātības sajūtu, lepnumu par vietējiem lauksaimniekiem, kuri ir tik ļoti centušies, atmetuši visas ikdienas rūpes uz mirkli malā, visi apvienojušies kopīgā braucienā, lai priecētu iedzīvotājus un uzburtu šo pasaku un radītu svētku izjūtu. Manuprāt, šis ir ļoti izdevies pasākums. Lai gan tas notika pirmo reizi, domāju, ka, visticamāk, tagad katru gadu šis lampiņu brauciens tiks ieviests kā mūsu pilsētiņas tradīcija, un esmu pārliecināta, ka katru gadu tas kļūs plašāks un būs vairāk gan dalībnieku, gan skatītāju.
20.12.2024.