Viens no šīs vasaras spilgtākajiem notikumiem Tautas daiļamata meistarei, Tautas lietišķās mākslas studijas "Bārbele" un Lazdonas rokdarbu pulciņa "Rota" dalībniecei, cesvainietei Vandai Podiņai ir piedalīšanās 25. tautas mākslas festivālā Budapeštā.
Piedalīties festivālā no 18. līdz 21. augustam pēc Ungārijas vēstnieka Latvijā Gābora Dobokai ielūguma bija uzaicinātas arī Baltijas valstu pārstāves. Latviju pārstāvēja četras tautas daiļamata meistares Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra darbinieces Lindas Rubenes vadībā. No Vidzemes festivālā piedalījās Vanda Podiņa, kas demonstrēja mežģīņu darināšanas mākslu un citus rokdarbus. Gan Latvijas stendā, gan citu valstu "bodītēs" amatnieki strādāja stilizētos tautiskajos tērpos.
Vanda Podiņa: – Festivāls bija iespaidīgs, jo sakrita ar valsts jubileju, līdz ar to – lielāks, plašāks un ar krāšņu salūtu. Jau pirmajā dienā tika atklāta iespaidīga amatnieku darbu izstāde, un pa Budas kalnu telšu rinda aizvijās kā serpentīns – vienā dienā to visu pamatīgi apskatīt nebija iespējams. Pa četrām dienām līdz kalna pakājei nemaz nenogāju, jo diena pagāja darbīgi, demonstrējot amata prasmes. Līdzi bija atvestas šalles, palagi ar mežģīņu malām, knipelējumi un frivolitē darbi, pērļu rotas – gan Lazdonas pulciņa dalībnieču, gan pašas darbi.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.09.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
Foto no VANDAS PODIŅAS personiskā arhīva