Vasaras pilnbriedā Kaķīša ezerā, tagad gan to arvien biežāk sauc par Viešuri, "Lido" šefs un šī ezera apsaimniekotājs Gunārs Ķirsons atkal aicināja uz kārtējo karpu makšķerēšanas maratonu, kas tradicionāli tiek rīkots reizi gadā un tā arī tiek dēvēts – karpu maratons 2008.
Te tiek ielūgtas gan komandas triju cilvēku sastāvā, gan var startēt individuāli makšķernieki. Tūlīt arī jāatzīmē, ka ieskaitāmās karpas svars šā gada maratonā bija par puskilogramu lielāks nekā pagājušā gada mačos, kad ieskaitīja zivis, sākot ar 2,5 kilogramiem svarā.
Un tā – aizvadītās nedēļas piektdienā tas sākās. Neparasti daudz auto traucās uz "Lido" bāzi pie Kaķīša ezera. Ar laivām, bez laivām, bet ar pamatīgu makšķerrīku un zivju barības bagāžu un ar vēl lielāku cerību bagāžu uz dižāko karpu, uz lielāko lomu.
Piektdienas vakars parasti tikai tāda iesildīšanās vien ir. Sportisti reģistrējas. Nolūko šķietami zivīgāko vietu un iekaisa kaut ko no zivju gardumiem, cerot šās piejaucēt konkrētajai vietai uz turpmāku iepazīšanos. Pēc tam saviesīgā pasākumā patrin mēles par noķertām un pasprukušām lielzivīm.
Sestdienas rītā pēc iepazīšanās ar kātu vicināšanas kārtību un, pats galvenais, saudzīgu apiešanos ar izmakšķerētām zivīm līdz to nosvēršanai un atlaišanai atpakaļ ezerā pulksten 7.30 karpotāju flotile dodas ezerā, bet tie, kas makšķerē no krasta, brien uz savām vietām.
Nebija un nav zināms arī šodien, kas bija pasūtījis laika apstākļus, taču labvēlīgākus nevarēja vēlēties. Pašā dienas vidū siltumgrādu dažam varbūt šķita pavairāk, bet toties no gaisa – ne piles.
Nakts pietiekami atdzesēja dienā pārkarsušos, un mača beigās nākamajā, tas ir, jau svētdienas, pusdienlaikā, kad maratonam pielika punktu, visi bija kā odziņas.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 31.07.2008.
Autors: OĻĢERTS SKUJA
AUTORA foto