Aktīvākie sociālo tīklu lietotāji noteikti būs pamanījuši videoklipiņus,
kuros dažādās Latvijas pilsētās muzicē jauna meitene ar skanīgu un
dziļu balsi, izpildot visdažādākās dziesmas, arī pašas sacerētas.
Pirms neilga laika Evelīna Krama bija sastopama arī Madonā un garāmgājējus priecēja ar skaistām un izjustām dziesmām.
Bet ne visi zina, ka Evelīna ir mūsu puses meitene, bet, kā jau dzīvē parasti notiek, devusies uz lielāku pilsētu, lai mācītos un veidotu nākotni.
– Madona ir māju un bērnības izjūta. Vieta, kur esmu dzimusi un mācījusies. Madonā joprojām dzīvo lielākā daļa manu draugu, kā arī ģimenes cilvēki. Viennozīmīgi Madona ir tā vieta, kur vienmēr gribas atgriezties, – stāstot par dzimto pilsētu, uzsver Evelīna Krama.
Mūzika ir viena no tām lietām, kas reizēm atved arī mājās. Evelīnai mūzika ir tuva jau kopš agras bērnības, un laika gaitā mīlestība pret to ir tikai augusi.
– Dziedāt sāku jau pavisam agrā vecumā, uzstājoties dažādos konkursos. Dziedāju visur, kur vien gribējās un bija iespējams. Sešpadsmit gadu vecumā sāku apgūt ģitāras spēli, un tas notika pašmācības ceļā. Lielākais palīgs iemācīties bija youtube video. Kādā brīdī sāku rakstīt arī savu mūziku. Dziesmas ir gan par mīlestību, gan ģimenes attiecībām un bērnībā piedzīvoto, – atklāj Evelīna.
Sapnis kopš bērnības Evelīnai ir bijis pamēģināt, kā tad ir muzicēt uz ielas, un tagad tas ir īstenojies.
– Par ielu muzicēšanu ideja radās jau sen. Atceros, ka jau bērnībā sapņoju būt ielu mūziķis, taču baidījos. Pirms trim gadiem atbraucu uz Ogri un pagaidām esmu šeit arī palikusi. Pēc kāda laika, kas tika aizvadīts šajā pilsētā, saņēmos un nopirku aparatūru, lai sāktu attīstīt ielu muzicēšanas ideju, taču neuzsāku to darīt jau pirmajā vasarā, kuru pavadīju Ogrē, – atzīst Evelīna. – Ļoti daudz laika pagāja gatavojoties, mācoties spēlēt un dziedāt, veidoju repertuāru. Manuprāt, tieši šis process ir ļoti nozīmīgs, lai varētu uzstāties un garāmgājējiem sniegt mūzikas baudījumu. 2019. gada
5. maijs bija pirmā reize, kad uzstājos uz ielas, ļaujot cilvēkiem klausīties dziesmas brīvā izpildījumā. Un kopš pagājušās vasaras esmu attīstījusi ne tikai dziedāšanas prasmi uz ielas, bet arī nodrošinājusi jaunu, jaudīgāku aparatūru, lai cilvēkiem būtu kvalitatīva mūzika. Šobrīd muzicēju pa visām Latvijas pilsētām. Līdz tam gan izvēlējos lielākās pilsētas – Ventspili, Madonu, Valmieru, Rīgu, Ogri, Jūrmalu, Daugavpili. Tāpat esmu muzicējusi arī Lietuvā un Polijā.
Muzicēšana uz ielām noteikti tiek uzskatīta par drosmīgu soli, un ne kurš katrs būtu spējīgs to izdarīt. Evelīnai mūzika ir sirdslieta, un tas deva papildu drosmi mēģināt un ar savu balsi iepriecināt citus cilvēkus.
– Protams, sākums nebija viegls. Bija grūti saņemties – iziet ārā un dziedāt, jo nezināju, kā cilvēki uz to varētu reaģēt. Mēs taču katrs esam tik atšķirīgs! Cilvēki dalās dažādās grupās, ir kam patīk, ir tādi, kuri ir vienaldzīgi pret to. Pieredze, lai gan tā ir neliela, tomēr ir gūta arī citās valstīs, un varu teikt droši, ka Latvijā cilvēki ir ļoti pozitīvi noskaņoti par šo ideju – muzicēšanu uz ielām. Bet arī ārzemēs ir gūta tikai pozitīva pieredze. Salīdzinājumā ar citām valstīm, piemēram, Polijā cilvēki vairāk apstājas un klausās, pienāk klāt aprunāties. Ne visur tā ir. Katrai valstij, pilsētai ir savas raksturīgās iezīmes, tāpat arī cilvēkiem, kas tur dzīvo. Ir vietas, kur cilvēki tikai noiet garām, bet ir pilsētas arī Latvijā, kur cilvēki nāk baudīt manas performances, piemēram, Valmierā to izjūtu visvairāk. Vasara tuvojas noslēgumam, un šis ir tas aktīvākais laiks, kad norit ielu muzicēšana. Ļoti gribu turpināt to, ko daru arī rudenī un ziemā, jo, manuprāt, tas ir laiks, kad visvairāk nepieciešama skaista mūzika un mierīgas melodijas. Tumšie vakari, mitrais laiks mēdz radīt skumjas, bet mūzika nes gaismu un silda sirdi, raisa gaišas domas. Jācer uz siltu ziemu, kā pagājušogad, kad uz ielām varēja muzicēt regulāri, bet, protams, arī plānoju uzstāties ar sagatavotām koncertprogrammām, kas paredzētas iekštelpām un dažādiem pasākumiem, – ar nākotnes plāniem dalās Evelīna Krama.
21.08.2020.